fbpx
Przejdź do treści

Fakty i mity dotyczące przeszczepu włosów — Poznaj lepiej temat przeszczepu włosów w Turcji

Fakty i mity dotyczące przeszczepu włosów — Poznaj lepiej temat przeszczepu włosów w Turcji

Wiele osób mierzy się z łysieniem — ten problem dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Transplantacja może być jednym ze sposobów na zagęszczenie włosów czy brwi. Jednak przed zabiegiem, warto poznać fakty i mity na temat przeszczepu włosów. W tym artykule dowiesz się, jakie są najskuteczniejsze metody w walce z łysieniem oraz jakie są prawdziwe efekty przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów — Jak wygląda zabieg?

Przeszczep włosów to zabieg, polegający na pobraniu mieszków włosowych wraz z komórkami macierzystymi z jednej części ciała (najczęściej z tyłu lub boków głowy) i wszczepieniu ich w miejsce, gdzie włosy wypadły lub są bardzo przerzedzone. Zabieg ten polega na pobraniu mieszków włosowych, które są następnie wszczepiane w skórę głowy. Dzięki temu zabiegowi można przywrócić naturalny wygląd włosów.

Najnowsze i najskuteczniejsze metody przeszczepu włosów 

W dziedzinie odnowy włosów, techniki przeszczepu włosów stale ewoluują, zapewniając coraz lepsze wyniki i brak konieczności użycia skalpela. Dwie z najnowocześniejszych metod to FUE (Follicular Unit Extraction) i DHI (Direct Hair Implantation).

Przy metodzie FUE od pacjenta pobierane są z miejsca donoru (potylica oraz boki) pojedyncze włosy i wszczepiane w miejsca ubytku. Do zabiegu używa się specjalnych, niewielkich igieł punkcyjnych o średnicy od 0,75 mm do 1 mm, które posiadają specjalny kształt oraz konstrukcję. Pozwalają one na pobranie tzw.  graftów, czyli zespołów mieszkowych (od 1 do 4 włosów z potylicy lub dolnych partii skroni), przy bardzo niewielkim uszkodzeniu skóry. 

Po zakończeniu ekstrakcji włosów przeprowadzana jest ich implantacja w miejsce biorcze. Wówczas, również za pomocą cienkich igieł wykonywane są niewielkie otworki w skórze, do których następnie wprowadza się pobrane wcześniej włosy. Do otwierania kanałów przed wszczepieniem włosa używa się szafirowego ostrza. Pozwala ono na wykonanie znacznie mniejszego otworu, a sam zabieg nie zostawia blizn.

Metoda DHI, która w odróżnieniu od metody FUE różni się tym, że przygotowanie miejsca i przeszczep graftów wykonywane są jednocześnie, tzn. pobieranie graftów i ich przeszczep są łączone w ramach jedno- lub dwuetapowego procesu bez konieczności wykonywania nacięć kanałowych w obszarze poddawanym przeszczepowi. Narzędziem, jakim posługuje się chirurg to tzw. Choi pen, czyli implanter zawierający pustą igłę połączoną z tubką i tłokiem. 

Niewątpliwie jedną z zalet tej metody jest skrócony czas pozostawania implantów poza organizmem oraz fakt, że można dzięki tej metodzie gęściej i dokładniej osadzić włosy. Jest ona zalecana pacjentom chcącym zagęścić włosy.

Obie metody oferują wyjątkowe korzyści i są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta. FUE jest zalecana dla osób potrzebujących większej liczby graftów, podczas gdy DHI jest preferowana w przypadku mniejszych obszarów lub dla uzyskania bardziej precyzyjnego efektu.

Wybór metody przeszczepu zależy od wielu czynników, takich jak typ i stopień utraty włosów, jakość i gęstość włosów w obszarze dawczym, a także indywidualne oczekiwania pacjenta. Ważne jest, aby przeprowadzić konsultację z doświadczonym specjalistą, który pomoże wybrać najlepszą metodę i zapewni profesjonalną opiekę na każdym etapie leczenia.

Fakty i mity dotyczące przeszczepu włosów — Skąd tyle niejasności?

Przeszczep włosów to procedura, która wzbudza wiele emocji i pytań. Mimo postępu technologicznego w zakresie medycyny wciąż pojawiają się niejasności dotyczące tej metody leczenia łysienia. Być może są one związane z niewystarczającą ilością rzetelnych informacji w mediach i Internecie na temat tej procedury. W naszym artykule dostarczamy solidną dawkę sprawdzonych informacji oraz obalamy powszechnie powtarzane pogłoski na temat przeszczepu włosów. 

Przeszczep włosów w Turcji jest tańszy niż w Polsce — FAKT

W ostatnich latach Turcja stała się jednym z najchętniej obieranych kierunków dla osób poszukujących przeszczepu włosów. Zabiegi te są w Turcji znacznie tańsze niż w Polsce, co przyciąga pacjentów nie tylko ze względów finansowych, ale również z powodu wysokiej jakości usług. Warto jednak pamiętać, że wybierając przeszczep włosów za granicą, należy dokładnie sprawdzić kwalifikacje i doświadczenie lekarzy, a także standardy klinik.

Flymedica, jako wyłączny przedstawiciel Dr. Serkan Aygin Clinic w Polsce, oferuje kilka pakietów przeszczepu włosów w Turcji. Dla przykładu transplantacja włosów metodą szafirowe FUE obejmuje: 

 • Konsultację online, która umożliwia pierwsze omówienie potrzeb i oczekiwań pacjenta.
 • Transfer VIP na terenie Stambułu zapewniający komfortowe przemieszczanie się między lotniskiem, hotelem a kliniką.
 • Badania krwi niezbędne do zabiegu, będące istotnym element przygotowania do przeszczepu.
 • Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Extraction).
 • Kurację chłodnym laserem LLLT (Low-Level Laser Therapy). Jest to terapia mająca na celu przyspieszenie gojenia i potencjalne zwiększenie efektywności przyjęcia się przeszczepionych włosów.
 • Opaskę przeciwobrzękową, która jest stosowana w celu zmniejszenia opuchlizny po zabiegu.
 • Lekarstwa oraz kosmetyki niezbędne do stosowania w pierwszych tygodniach po zabiegu.
 • Trzydniowy pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniami, w celu zapewnienia komfortowego odpoczynku w trakcie pobytu w Stambule.
 • Opiekę tłumacza podczas każdej wizyty w klinice, co pomaga w komunikacji i zrozumieniu wszystkich procedur medycznych.
 • Opiekę konsultanta online 24/7 poprzez aplikację WhatsApp w trakcie pobytu w Stambule oraz w okresie rekonwalescencji. Dzięki temu pacjent otrzymuje ciągłe wsparcie i możliwość zadawania pytań dotyczących zabiegu i procesu gojenia.
 • Gwarancję na zabieg, która zapewnia dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do jakości usług.
 • Jedno badanie trichoskopowe w Polsce, które po powrocie, umożliwia ocenę stanu przeszczepu i postępu w gojeniu.

Po zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE na skórze pozostają widoczne blizny — MIT

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE (Follicular Unit Extraction) polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych, zazwyczaj z okolic potylicy, i wszczepieniu ich w miejsce łysienia. Jest to coraz popularniejsza metoda, głównie ze względu na minimalne ryzyko pozostawienia widocznych blizn.

Nieprawdziwe przekonania na temat przeszczepu włosów często powstają z niewiedzy lub przestarzałych informacji — nadal wiele osób wierzy, że transplantacja włosów wiąże się z nieestetycznymi bliznami. Metoda FUE, w przeciwieństwie do metody FUT (Follicular Unit Transplantation), gdzie pobiera się płat skóry, nie wymaga użycia skalpela, co znacznie zmniejsza ryzyko powstania blizn. W przypadku metody FUE blizny są niedostrzegalne, o ile w ogóle powstają.

Mieszki włosowe można przeszczepić od innej osoby — MIT

Informacje, jakie możemy znaleźć w różnych źródłach, często dotyczą możliwości przeszczepienia mieszków włosowych od innej osoby. W dbałości o bezpieczeństwo pacjentów należy rozprawić się z tym błędnym przekonaniem. Grafty nie mogą być przeszczepione od obcego dawcy, ponieważ układ odpornościowy pacjenta, który poddawany jest zabiegowi zagęszczania włosów, odrzuci przeczepioną tkankę, odpowiadając na nią reakcją immunologiczną, taką jak infekcja.

Włosy po przeszczepie ponownie wypadną — MIT

Przeszczep włosów polega na pobraniu graftów z tzw. obszaru dawczego – zazwyczaj są to okolice potylicy lub boków głowy – i wszczepianiu ich w miejsca, gdzie występuje łysienie. Mieszki te są genetycznie odporne na działanie dihydrotestosteronu (DHT), hormonu często odpowiedzialnego za łysienie androgenowe. Dzięki temu przeszczepione włosy są odporne na wypadanie spowodowane przez DHT, co jest jednym z największych mitów związanych z transplantacją włosów. 

Przeszczep włosów jest objęty gwarancją — FAKT

Przeszczep włosów w Turcji z Flymedica jest objęty gwarancją, co oznacza, że w razie gdyby w miejscu przeszczepu nie wyrosły nowe włosy, pacjent może liczyć bezpłatny zabieg naprawczy. Klinika Dr. Serkan Aygin Clinic prezentuje najwyższe standardy opieki medycznej oraz korzysta z wykwalifikowanej kadry medycznej, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegów oraz pewność osiągnięcia oczekiwanych efektów w zakresie przeszczepu włosów.

Zabieg przeszczepu włosów i rekonwalescencja są bezbolesne — FAKT

Najczęściej słyszymy, że zabieg transplantacji włosów oraz rekonwalescencja są bolesne i skomplikowane. Jednak najnowsze i najskuteczniejsze metody w walce z łysieniem udowadniają, że nie jest to prawdą. 

Czas trwania zabiegu transplantacji to okres od 3 do 8 godzin, w zależności od liczby wykorzystywanych graftów. Nie należy przejmować się samym przeszczepem, ponieważ zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym poprzedzonym miękką sedacją,  dlatego też pacjenci nie odczuwają bólu. 

Po zabiegu transplantacji włosów nie można ich suszyć — MIT

Wokół tego zabiegu narosło wiele mitów, w tym jeden dotyczący suszenia włosów po przeszczepie. Czy istotnie po zabiegu transplantacji włosów nie można używać suszarki? 

W kontekście suszenia włosów po zabiegu mit ten wymaga wyjaśnienia. W rzeczywistości bezpośrednio po zabiegu przeszczepu włosów skóra głowy może być delikatna i wrażliwa. Z tego powodu zaleca się unikanie intensywnego ciepła i silnego strumienia powietrza, które mogą podrażnić czy nawet uszkodzić nowo wszczepione mieszki włosowe. Można korzystać z suszarki, ale ustawionej na minimum i na letni lub zimny nawiew.

Włosy po przeszczepie nie wyglądają naturalnie — MIT

Wśród pacjentów rozważających przeszczep włosów często pojawia się obawa, że włosy po zabiegu nie będą wyglądać naturalnie. Ten mit na temat przeszczepu włosów również zasługuje na wyjaśnienie. 

Podczas przeprowadzania zabiegu ważne jest, aby przeszczepić włosy w sposób, który naśladuje naturalny kierunek wzrostu włosów. Specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej współpracujący z Flymedica podkreślają znaczenie indywidualnego projektowania linii włosów dla każdego pacjenta, tak aby przeszczepione włosy dawały naturalny wygląd. 

Przeszczep jako metoda w walce z łysieniem — Najważniejsze informacje

Przeszczep włosów to skuteczna metoda przywracania gęstości włosów i poprawy wyglądu. Warto jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania, takie jak aktywne choroby nowotworowe, zakaźne czy stany zapalne skóry głowy, które mogą wykluczyć możliwość przeszczepu włosów. Dlatego przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Przeszczep włosów to zabieg, który może przynieść zamierzony efekt, pod warunkiem że zostanie przeprowadzony przez doświadczonych specjalistów. Dzięki coraz mniej inwazyjnym metodom i nowoczesnym technologiom przeszczep włosów daje pacjentom naturalny wygląd i satysfakcję z odzyskania gęstych włosów.

Warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat przeszczepu włosów, zanim podejmiemy decyzję o zabiegu. Należy również pamiętać o innych metodach w walce z łysieniem i skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Włosy to ważny element naszego wyglądu, dlatego warto zainwestować czas i wysiłek, aby cieszyć się gęstymi i zdrowymi włosami przez wiele lat.

Zapraszamy na nasze social media: Facebook | Instagram YouTube

Jeśli masz pytania dotyczące zabiegu przeszczepu włosów, przygotowania lub postępowania w okresie rekonwalescencji, skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na każde z nich:

? Telefon: +48 799 370 038

✉ e-mail: kontakt@flymedica.pl