fbpx
Przejdź do treści
Plastyka uszu
Otoplastyka

Czym jest estetyka uszu (otoplastyka)?

Ucho jest jednym z niewielu obszarów, których nie można ukryć. Osoby mogą czuć się nieswojo z powodu kształtu lub kąta uszu, a czasami mogą być przez nie znacznie zawstydzone, co może negatywnie wpłynąć na ich pewność siebie. Kosmetyczna operacja uszu, która stała się jednym z coraz bardziej popularnych zabiegów kosmetycznych na całym świecie, nosi nazwę otoplastyki. Otoplastyka to operacja chirurgii plastycznej wykonywana w celu poprawy kształtu, rozmiaru, położenia lub proporcji uszu. Zapewniając równowagę i proporcje między uchem a twarzą, pomaga uzyskać bardziej naturalny wygląd.
kolo 1
Dzięki estetyce uszu można skorygować wrodzoną wadę budowy ucha lub deformacje spowodowane uderzeniami w uszy. Może być również preferowany w korekcie wcześniejszych efektów estetycznych uszu, z których osoba jest niezadowolona. Korekta nawet niewielkich deformacji uszu może pomóc zwiększyć pewność siebie danej osoby. Kosmetyczną operację uszu można wykonać również u dzieci w wieku od 4 do 14 lat.
Kto może uzyskać estetykę uszu?
- Dzieci wymagające korekcji chrząstki ucha,
- Zdrowe osoby bez zagrażających życiu chorób lub stanów chorobowych, które mogłyby utrudniać powrót do zdrowia,
- Ludzie z dzbankowymi uszami,
- Ci z nienormalnie dużymi uszami,
- Ci, którzy mają odstające uszy.
Przygotowanie do estetyki ucha
prostokat1
W przypadku takich zabiegów chirurgicznych należy najpierw przeprowadzić konsultację lekarską. Operacja może być przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa średnio od 2 do 3 godzin. Jeśli operacja będzie wykonywana w znieczuleniu ogólnym, przed dniem operacji należy wziąć pod uwagę:
- Zgodnie z zaleceniami lekarza nie należy przyjmować leków zwiększających ryzyko krwawienia lub zapobiegających krzepnięciu krwi. Leki te obejmują aspirynę i leki przeciwbólowe o działaniu rozrzedzającym krew. W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia nadmiernego krwawienia podczas zabiegu operacyjnego należy odstawić te leki na 1 do 2 tygodni przed operacją.
- Lekkie posiłki, takie jak zupa, powinny być preferowane wieczorem przed zabiegiem. Nic nie powinno być spożywane po północy.
- Rano w dniu operacji, jeśli trzeba przyjąć zwykłe lekarstwo, można je popić wodą.
- W dniu zabiegu nie należy nakładać makijażu.
Proces rekonwalescencji pooperacyjnej
Po operacji głowa pacjenta jest bandażowana. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza, jak długo bandaż musi pozostać na głowie, aby proces gojenia przebiegł bezproblemowo.
- Po zabiegu ważne jest, aby podczas odpoczynku i snu głowa była lekko uniesiona. Może być konieczne okresowe stosowanie lodu.
- Po zabiegu należy pozostać w domu przez co najmniej tydzień. Dzieci nie powinny chodzić do szkoły przez co najmniej tydzień.
- Bandaż musi pozostać na skórze przez co najmniej trzy dni. Po zdjęciu bandaża na miejsce zabiegu zakładany jest opatrunek.
- Ponadto, jeśli szwy muszą zostać usunięte, zostaną one usunięte około tygodnia po operacji.
- Aby zachować kształt ucha, konieczne może być noszenie opaski tenisowej przez co najmniej miesiąc. Czasami okres ten może zostać przedłużony do 1-3 miesięcy.
Co powinieneś wiedzieć o estetyce uszu
- Po operacji w fałdzie między uchem a głową za obojgiem uszu pozostanie niewielka blizna.
- Wokół uszu mogą pojawić się niewielkie siniaki.
- Może wystąpić ból, drętwienie lub uczucie mrowienia w uszach, które z czasem ustępują.
- Po zabiegu pojawia się stan zapalny chrząstki ucha, tworzenie się skrzepów w skórze lub w przypadku nieudanej operacji asymetria w uszach.
- Ponadto w miejscu nacięcia może wystąpić nadmierne krwawienie i infekcja.
Flymedica Opinie
Maciej Maciek
Maciej Maciek
2023-10-10
Polecam przeszczep z Flymedica wszystko zorganizowane i dograne od A do Z tak jak jest to przedstawione w filmach, zaplanowanie wyjazdu, kupno biletów itp. W dniu wyjazdu założona grupa na aplikacji dająca możliwość ciągłego kontaktu z koordynatorem w czasie wyjazdu i po nim. Od momentu lądowania wszystkie transfery z lotniska do hotelu i z hotelu do kliniki zapewnione.Na miejscu Adrian udostępnia internet więc kiedy jest w pobliżu nie ma z tym problemu. Co do samej kliniki czystość, elegancja i pełen profesjonalizm oraz spokój i pewność że jest się w dobrych rękach. Trochę się obawiałem wyjazdu do Turcji i wykonania tam zabiegu jak się okazało zupełnie niepotrzebnie, dzięki Adrianowi czułem się jak w domu. Zdecydowałem się na wyjazd grupowy co każdemu gorąco polecam razem raźniej jak to się mówi 🙂 można porozmawiać wymienić się opiniami itp. Teraz tylko czekać na efekty, jeżeli chcesz odzyskać włosy flymedica będzie doskonałym wyborem. Polecam!
marek jonko
marek jonko
2023-10-10
Długo zastanawiałem się nad wyborem kliniki, mój wybór padł na flymedica. Skoro przede mną byli tam aktorzy czy prezenterzy to musi to być "topowa" klinika w Turcji i nie pomyliłem się 🙂 To był strzał w dziesiątkę, jestem obecnie po drugim zabiegu (łącznie mam przeszczepione ponad 7 tys graftów) i jestem bardzo zadowolony. Pierwszy raz poleciałem sam na wyjazd indywidualny, trochę się obawiałem jak sobie poradzę bo język angielski znam na podstawowym poziomie ale niepotrzebnie, zostałem dosłownie prowadzony za rączkę przez Pana Adriana. Kontaktował się ze mną już dobę przed wylotem, kierował na lotnisku, dawał wskazówki na whatsApp, bez problemu odnalazłem kierowcę w Stambule który odwiózł mnie do hotelu. Na drugi poleciałem już z żoną, wyjazd grupowy (gorąco polecam) tu czułem się bardziej jak na wakacjach niż na zabiegu, zwiedziłem część Stambułu który jest magiczny. Polecam Pana Adriana, bezinteresowny, zawsze pomocny dostępny 24godz. na dobę, Panią Mirkę która w klinice opiekuje się każdym pacjentem dosłownie jak matka i oczywiście Dr. Serkan Aygina i wszystkich pracowników, pełen profesjonalizm na najwyższym poziomie. Jeśli się zastanawiasz nad odzyskaniem włosow to flymedica jest idealnym wyboreml
Mimi Bi'mor
Mimi Bi'mor
2023-10-04
FlyMedica i Sarkan Aygan Clinic to prawdziwa perełka w świecie klinik przeszczepu włosów. Nasze doświadczenie z tą kliniką było po bardzo pozytywne. Wszystko było zorganizowane perfekcyjnie, od pierwszego do ostatniego kroku, sprawiając, że nasza decyzja o wyborze tej kliniki była najlepszą decyzją, jaką mogliśmy podjąć jako rodzina. Jedną z kluczowych postaci na miejscu, która uczyniła nasze doświadczenie jeszcze bardziej niezapomnianym, była nasza opiekunka Pani Mirka. Jej pełne humoru podejście do życia sprawiło, że czuliśmy się nie tylko pacjentami, ale również jak część wielkiej, przyjaznej rodziny. Jej zaangażowanie, troska i ciepło sprawiły, że każdy etap naszego leczenia był nie tylko bezbolesny, ale także pełen pozytywnej energii. Pani Mirka była niezwykle kompetentna i profesjonalna, zawsze gotowa odpowiedzieć na nasze pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Jej wiedza i doświadczenie były widoczne na każdym kroku, co tylko wzmocniło nasze zaufanie do FlyMedica i Sarkan Aygan Clinic. Ponadto, kontakt z FlyMedica po powrocie do Polski bezcenny. Nasz opiekun Adrian to niezwykle pomocna osoba, błyskawicznie reagująca na wszelkie nasze wątpliwości i pytania dotyczące pięlegnacji głowy w fazie pooperacyjnej. Regularnie monitoruje progres i udziela niezbednych wskazowek na podstawie prywatnie przesyłanych zdjęć. Czujesz się zaopiekowany, nawet po powrocie do Polski. Rewelacja. Jeśli zależy Ci na przeprowadzeniu przeszczepu włosów w miejscu, które oferuje najwyższy poziom profesjonalizmu i opieki, to FlyMedica i Sarkan Aygan Clinic są idealnym wyborem. To nie tylko rutynowy zabieg, ale prawdziwy rytuał przejścia na piękniejsze życie. Dzięki nim, odzyskaliśmy nie tylko nasze włosy, ale także pewność siebie i radość z życia. Polecamy tę klinikę z całego serca - to miejsce, które sprawia, że marzenia o gęstych, zdrowych włosach stają się rzeczywistością.
Dawid Lewczuk
Dawid Lewczuk
2023-09-25
Nie żałowałem ani chwili, że wybrałem FlyMedice na wyjazd do Turcji. Pełen profesionalizm obsługi od samego początku relacji z firmą. Asystenci są zawsze dostępni i odpowiadają jak najszybciej się da. Sam pobyt w Turcji jest również dopięty pod każdym szczegółem a pomoc Pani Mirki (tłumacz w klinice) jest niesamowita - wszystkie prośby, uwagi czy rozterki są od razu rozwiewane. Klinika jest super nowoczesna i profesjonalna - od pierwszego kontaktu z lekarzami, wiedziałem że jestem w dobrych rękach. Wszystkim co się zastanawiają gorąco polecam!!!
Rafał Piotrowski
Rafał Piotrowski
2023-09-13
W 100% polecam Flymedica. Na każdym kroku pełen profesjonalizm. Klinka dba o to by pacjent miał transport na każdym etapie pobytu. W hotelu niczego nie brakowało. Zabieg jak i konsultacje również na najwyższym poziomie. W szczególności na uznanie zasługuje indywidualne podejście do każdego przypadku. Pani Mirka (tłumacz) czuwa nad wszystkim w trakcie zabiegu i w trakcie konsultacji. Po zabiegu jak i w trakcie zabiegu Adrian odpowiada na wszystkie pytania dotyczące jak najlepiej dbać o swoje włosy. Dużym plusem kliniki jest równie to, że nie ma żadnych ukrytych kosztów i przed zabiegiem dostaje się informacje jakie są koszty i na jakie koszty trzeba być gotowym. Dodatkowo klinika podpowie wszystko co i jak z lotami 🙂
Grzegorz Kozieł
Grzegorz Kozieł
2023-09-11
Jeśli się zastanawiasz nad przeszczepem włosów w tej klinice to w 100% ją polecam🇹🇷💪💪 Organizacja na najwyższym poziomie. Polski opiekun ,który był z nami przez cały pobyt Adrian dostępne 24 na dobę jego zadanie jest wykonywane na najwyższym poziomie. Zespół medyczny wykonujący zabieg przeszczepu w pełni profesjonalny😘 Sam doktor właściciel kliniki osoba która podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta wspaniały człowiek. Pani Mirka opiekunka w klinice również Polka jej opieka to matczyne serce❤ I oczywiście w ciągu tych niecałych czterech dni jeszcze jest czas na zwiedzanie z Turczynka ,która mówi w języku Polskim pokazała nam najpiękniejsze miejsca w mieście, najlepsza przewodniczka w całej Turcji. Ps. Do zobaczenia👋👋
Hubert Marciniak
Hubert Marciniak
2023-09-11
Serdecznie Polecam jeśli zdecydowałeś się na przeszczep włosów a nie wiesz gdzie i jaką z firm wybrać to FlyMedica załatwi ci to na najwyższym poziomie i opiece . Bardzo dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do mojej opieki ale najbardziej dziękuje Panu Adrianowi krótko mówiąc odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu lepiej nie mógł tego zorganizować jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam 💪🫶
Dawid Wiśniewski
Dawid Wiśniewski
2023-09-11
Chciałbym podzielić się moją pozytywną opinią na temat doświadczenia, jakie miałem z FlyMedica podczas przeszczepu włosów. Cały proces przebiegł bardzo sprawnie i profesjonalnie. Gdy dotarłem na miejsce, Adrian i Mirka zespołu FlyMedica byli niezwykle troskliwi i profesjonalni. Zadawali mi pytania, aby upewnić się, że wszystkie moje oczekiwania są zrozumiane, i wyjaśniali każdy krok procedury. To naprawdę pomogło mi się zrelaksować i poczuć, że jestem w dobrych rękach. Sam zabieg przeszczepu włosów przebiegł bezproblemowo. Personel był bardzo doświadczony i troszczył się o mój komfort w trakcie procedury. Po zabiegu otrzymałem jasne i szczegółowe instrukcje dotyczące opieki domowej i pielęgnacji włosów po przeszczepie. Podsumowując, doświadczenie z FlyMedica było dla mnie bardzo pozytywne. Personel był niezwykle profesjonalny, opiekuńczy i troskliwy. Gorąco polecam FlyMedica każdemu, kto rozważa przeszczep włosów!
Victor Leanca
Victor Leanca
2023-09-11
Jeżeli ktokolwiek z was zastanawia się nad przeszczepu włosów🧐 To jak najbardziej polecam tą klinikę, klinika na wysokim poziomie, specjaliści na wysokim poziomie i nasz opiekun Adrian jest najlepszy😊 Mieliśmy czas na zwiedzanie i na wszystko, organizacja na wysokim poziomie😉 Ja Pracuje jako Barber dlatego mój wygląd jest dla mnie bardzo Ważny 😎 Sam proces nie jest bolesny Polecam w 100%😀 Niczym nie musisz się martwić Opiekują się Tobą od A do Z Pozdrawiam całą ekipę🤗
Podsumowanie operacji

Czas operacji

2 godziny

Trwałość wyników

Stały

Hospitalizacja

1 dzień

Czas czułości

1-2 tygodnie

Znieczulenie

Ogólne znieczulenie

Czas wrócić do pracy

2 tygodnie

Masz pytania?
Potrzebujesz porady lub chciałbyś umówić się na spotkanie? Czy licówki będą dla Ciebie dobre? Odpowiemy na Twoje pytania.
3