fbpx
Przejdź do treści
Plastyka uszu
Otoplastyka

Czym jest estetyka uszu (otoplastyka)?

Ucho jest jednym z niewielu obszarów, których nie można ukryć. Osoby mogą czuć się nieswojo z powodu kształtu lub kąta uszu, a czasami mogą być przez nie znacznie zawstydzone, co może negatywnie wpłynąć na ich pewność siebie. Kosmetyczna operacja uszu, która stała się jednym z coraz bardziej popularnych zabiegów kosmetycznych na całym świecie, nosi nazwę otoplastyki. Otoplastyka to operacja chirurgii plastycznej wykonywana w celu poprawy kształtu, rozmiaru, położenia lub proporcji uszu. Zapewniając równowagę i proporcje między uchem a twarzą, pomaga uzyskać bardziej naturalny wygląd.
kolo 1
Dzięki estetyce uszu można skorygować wrodzoną wadę budowy ucha lub deformacje spowodowane uderzeniami w uszy. Może być również preferowany w korekcie wcześniejszych efektów estetycznych uszu, z których osoba jest niezadowolona. Korekta nawet niewielkich deformacji uszu może pomóc zwiększyć pewność siebie danej osoby. Kosmetyczną operację uszu można wykonać również u dzieci w wieku od 4 do 14 lat.
Kto może uzyskać estetykę uszu?
- Dzieci wymagające korekcji chrząstki ucha,
- Zdrowe osoby bez zagrażających życiu chorób lub stanów chorobowych, które mogłyby utrudniać powrót do zdrowia,
- Ludzie z dzbankowymi uszami,
- Ci z nienormalnie dużymi uszami,
- Ci, którzy mają odstające uszy.
Przygotowanie do estetyki ucha
prostokat1
W przypadku takich zabiegów chirurgicznych należy najpierw przeprowadzić konsultację lekarską. Operacja może być przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa średnio od 2 do 3 godzin. Jeśli operacja będzie wykonywana w znieczuleniu ogólnym, przed dniem operacji należy wziąć pod uwagę:
- Zgodnie z zaleceniami lekarza nie należy przyjmować leków zwiększających ryzyko krwawienia lub zapobiegających krzepnięciu krwi. Leki te obejmują aspirynę i leki przeciwbólowe o działaniu rozrzedzającym krew. W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia nadmiernego krwawienia podczas zabiegu operacyjnego należy odstawić te leki na 1 do 2 tygodni przed operacją.
- Lekkie posiłki, takie jak zupa, powinny być preferowane wieczorem przed zabiegiem. Nic nie powinno być spożywane po północy.
- Rano w dniu operacji, jeśli trzeba przyjąć zwykłe lekarstwo, można je popić wodą.
- W dniu zabiegu nie należy nakładać makijażu.
Proces rekonwalescencji pooperacyjnej
Po operacji głowa pacjenta jest bandażowana. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza, jak długo bandaż musi pozostać na głowie, aby proces gojenia przebiegł bezproblemowo.
- Po zabiegu ważne jest, aby podczas odpoczynku i snu głowa była lekko uniesiona. Może być konieczne okresowe stosowanie lodu.
- Po zabiegu należy pozostać w domu przez co najmniej tydzień. Dzieci nie powinny chodzić do szkoły przez co najmniej tydzień.
- Bandaż musi pozostać na skórze przez co najmniej trzy dni. Po zdjęciu bandaża na miejsce zabiegu zakładany jest opatrunek.
- Ponadto, jeśli szwy muszą zostać usunięte, zostaną one usunięte około tygodnia po operacji.
- Aby zachować kształt ucha, konieczne może być noszenie opaski tenisowej przez co najmniej miesiąc. Czasami okres ten może zostać przedłużony do 1-3 miesięcy.
Co powinieneś wiedzieć o estetyce uszu
- Po operacji w fałdzie między uchem a głową za obojgiem uszu pozostanie niewielka blizna.
- Wokół uszu mogą pojawić się niewielkie siniaki.
- Może wystąpić ból, drętwienie lub uczucie mrowienia w uszach, które z czasem ustępują.
- Po zabiegu pojawia się stan zapalny chrząstki ucha, tworzenie się skrzepów w skórze lub w przypadku nieudanej operacji asymetria w uszach.
- Ponadto w miejscu nacięcia może wystąpić nadmierne krwawienie i infekcja.
Flymedica Opinie
Kuba M
Kuba M
2022-11-19
Opinia dotyczy organizacji wyjazdu grupowego. Kontakt mailowy bezproblemowy i bardzo szybki. Podczas wyjazdu, organizacja przejazdów, pobytu w hotelu, zapewnienia atrakcji w czasie dodatkowego dnia, opieki podczas przebywania w klinice jak i podczas całego wyjazdu, godne wielkiego polecenia ! Co do samego zabiegu, odsyłam na stronę Dr Serkan Aygin clinic
JARO
JARO
2022-11-18
Genialna organizacja każdego kroku wyjazdu. Od pierwszego telefonu ,aż po sam zabieg,kontrole jak i powrót do kraju. Stały,szybki,bezproblemowy kontakt z Panem Adrianem przed zabiegiem jak i po. Opieka w klinice przez Panią Mirkę to poprostu cudo. Po takim wyjeżdzie,wraca nadzieja w ludzi😊. Naprawdę wszystkim POLECAM .
Po Po
Po Po
2022-10-27
I was at the Dr Serkan Aygin Clinic this week for two days to have an hair transplantation and I can tell I am totally satisfied with the whole delivered service. The journey, taxi, hotel were well organized and they took care of me when I landed till I left back to my country. Besides during my surgery process I had the whole support I needed and the medical staff and multilingual employees were very friendly and professional. Good service, very serious and devoted to the success of patients' transplant. I went through great experience and I can say these peoples are the best and the way they work was over my expectations. I look forward to bulky hair soon enough and I am certain it will occur. I can recommand this clinic to anyone who wants to get hair surgery because I did it and there is no fear or worry to have they know stuff. Thanks to the support of my post operation agent for the next 12 coming up months I can rely on him and ask all doubts or questions I may still have and together we can finalize the overgrowth of my new hair. I strongly advice this clinic and unbeatable price-performance ration.
Bartłomiej Kowalski
Bartłomiej Kowalski
2022-10-27
Pan Adrian to osoba, która z dużym zaangażowaniem prowadzi swoją firmę, cieszę się, że skorzystałem z usług Flymedica i mogłem spełnić jedno z małych marzeń o przywróceniu dawnego wyglądu moim włosom 😉 Od wylotu z Polski, poprzez całą wizytę w Turcji, obsługę w klinice i hotelu czułem się w 100% zaopiekowany. Sam zabieg i cała obsługa około zabiegowa na najwyższym poziomie w bardzo nowoczesnej klinice z bardzo bogatym wnętrzem. Obecnie wszystko się goi bez żadnych komplikacji. Po zabiegu nadal korzystam z konsultacji Pana Adriana. Z całego serca polecam wszystkim Flymedica.
Tomasz Gryczon
Tomasz Gryczon
2022-10-27
Klinika czad absolutny, wymiata, w życiu nie widziałem, żeby obiekt medyczny wyglądał jak galeria sztuki. Poziom usług top.
Nikodem Duraj
Nikodem Duraj
2022-10-23
Naprawdę polecam to miejsce Pan Nikodem D. Klinika stomatologiczna jest najlepsza przy ulicy Andersia Busines Center, plac Andersa 7. Byłem tam. I pojawię się jeszcze raz. Tylko ta klinika stomatologiczna FLYMEDICA - Przeszczep Włosów i Stomatologia w Turcji. Bardzo miła i profesjonalna obsługa.
Bartek Szałach
Bartek Szałach
2022-10-21
Gorąco polecam !! Zarówno organizacja ,jak i opieka pacjentem na najwyższym poziomie. Klinika wygląda jak jedno wielkie dzieło sztuki. Jestem bardzo zadowolony z wyboru Flymedica !.
Patryk
Patryk
2022-10-13
Profesjonalizm, opieka wysokiej jakości, pozytywna atmosfera. Adrian to jest niesamowicie zaradny i pomocny facet. Kwestia czasu aż firma będzie jedną z największych firm w Polsce w tej dziedzinie patrząc jak się rozwija i jak podchodzi do klienta 👌🏻☺️🚀 Serdecznie pozdrawiam. 🙂 Gorąco polecam!
Radek N
Radek N
2022-10-13
Muszę przyznać, że poziom usług FlyMedica przerósł moje oczekiwania kilkukrotnie. Wyjazd grupowy, na który się zdecydowałem został zorganizowany w taki sposób, że nie musiałem zaprzątać sobie głowy dosłownie niczym. Od momentu wejścia na lotnisko w Warszawie mogłem śmiało polegać na opiekunie grupy, który był obecny z nami podczas wyjazdu. Wszystkie transfery z lotniska, pomiędzy kliniką a hotelem były zawsze na czas, dodatkowo zwiedziłem Stambuł i posmakowałem tureckich przysmaków. Kontakt z firmą był i nadal jest błyskawiczny również poprzez Internet, a dodatkowo rzetelny również w kwestii porad dotyczących pozabiegowego dbania o włosy. Jeśli chodzi o klinikę Dr. Serkana Aygina to jej również dałbym nieskończoną liczbę gwiazdek i po wnikliwej analizie tematu przeszczepu włosów oraz na podstawie zdobytego doświadczenia nie wyobrażam sobie lepszego miejsca, w którym mógłbym poddać się takiemu zabiegowi. To co charakteryzuje te miejsce to wieloletnie doświadczenie w przeszczepie włosów, wysoka higiena, profesjonalizm oraz szeroko rozumiane nastawienie na dobro pacjenta. W klinice jest również świetna organizacja pracy. Nie czeka się godzinami tylko wchodzi i od razu załatwia wszystkie sprawy. Na miejscu jest obecna tłumaczka, Pani Mirosława, zmniejszająca barierę językową do zera oraz wspierająca dobrym słowem i radą moim zdaniem niepotrzebnie zestresowanych pacjentów. Sam zabieg przebiegł bezproblemowo i z mojej perspektywy nie jest niczym strasznym. Po prostu leżałem sobie i myślałem o niebieskich migdałach, a personel sprawnie odrestaurowywał moją czuprynę :D. Jeżeli ktoś się waha, a chciałby poprawić swój wygląd lub samopoczucie to szczerze polecam skontaktowanie się z FlyMedicą!
Podsumowanie operacji

Czas operacji

2 godziny

Trwałość wyników

Stały

Hospitalizacja

1 dzień

Czas czułości

1-2 tygodnie

Znieczulenie

Ogólne znieczulenie

Czas wrócić do pracy

2 tygodnie

Masz pytania?
Potrzebujesz porady lub chciałbyś umówić się na spotkanie? Czy licówki będą dla Ciebie dobre? Odpowiemy na Twoje pytania.
3