fbpx
Przejdź do treści
Rynoplastyka
Plastyka Nosa

Co to jest zmiana kształtu nosa (Rhinoplastyka)?

Korekcja nosa to operacja chirurgii plastycznej wykonywana w celu wyeliminowania problemów zdrowotnych nosa lub zmiany kształtu nosa . Korekcja nosa może wyeliminować wiele fizycznych problemów z nosem. Chociaż przyczyny kosmetyczne, takie jak niski czubek nosa i łukowata struktura nosa , są jednymi z powodów operacji plastyki nosa, istnieją również wrodzone lub nabyte przyczyny medyczne , które mogą powodować problemy z oddychaniem .
kolo 1 3

Dlaczego wykonuje się plastykę nosa?

Profilaktyczne usługi stomatologiczne

Korekcję nosa można przeprowadzić również w celach estetycznych takich jak korekcja wysklepionego nosa , zwężenie lub zmiana kształtu czubka nosa, podniesienie niskiego czubka nosa , korekta wewnętrznej i zewnętrznej krzywizny nosa, zmiana szerokości i korekcja asymetrii nosa. nozdrzy , korygując szerokość i asymetrię nasady nosa.

Korekcja nosa wykonywana ze względów medycznych

Operacja plastyki nosa może być preferowana zwłaszcza w przypadku strukturalnych trudności w oddychaniu , wad wrodzonych , urazów nosa , raka lub uszkodzeń nosa spowodowanych infekcją. Mogą wystąpić problemy z oddychaniem związane z drogami oddechowymi nosa. W takich przypadkach operacje chirurgiczne są uważane za restrukturyzację nosa, podczas gdy większość operacji plastycznych nosa jest klasyfikowana jako operacje kosmetyczne.

Jak przebiega operacja plastyki nosa?

Operacja plastyki nosa ma różnice rasowe i regionalne. Istnieją również różnice strukturalne między mężczyznami i kobietami , co należy wziąć pod uwagę w operacjach plastyki nosa. Chociaż operacja plastyki nosa jest wykonywana głównie ze względów kosmetycznych, podczas konsultacji chirurg plastyczny ocenia osobę pod kątem przydatności do tej operacji. Podczas konsultacji przedoperacyjnej chirurg plastyczny bada strukturę nosa. W tym miejscu bardzo ważne jest jasne określenie problemów powodujących zakłócenia. Podczas konsultacji zdjęcia wykonane aparatem Vectra są modelowane w 3D. Model ten jest niezbędny do zademonstrowania przez lekarza zabiegu. Daje możliwość wizualizacji pooperacyjnego profilu lub symetrii bocznej przed operacją, prawidłowej analizy problemu i uzyskania prawidłowych wyników. Istnieje wiele różnych metod preferowanych w operacjach plastyki nosa. W operacjach wykonywanych w znieczuleniu ogólnym stosuje się kroki dla odpowiedniej metody.
kolo 2
Co to jest zachowawcza plastyka nosa?
Operacje plastyki nosa, które chronią grzbiet nosa lub kość nosową , nazywane są plastyką nosa. Celem jest tutaj rozwiązanie problemów z nosem przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej budowy nosa . Górna część naturalnego grzbietu nosa osoby, czyli struktura kości i chrząstki, nie jest złamana. W dolnej części istniejących kości i chrząstek wykonuje się niewielkie nacięcia i usuwa nadmiar. W ten sposób koryguje się łuk nosa.
W plastyce nosa z zachowaniem proces gojenia jest szybszy, ponieważ integralność tkanki nie zostaje naruszona. Dzięki tej integralności tkanki czubek nosa nie ulega zmianie , a struktura mięśni jest zachowana w ten sam sposób. Choć priorytetem w korekcji zachowawczej plastyki nosa jest skorygowanie łuku nosa, poprawia ona również komfort oddychania , ponieważ po tej procedurze udrożnią się również drogi oddechowe.
Jak przebiega konserwująca plastyka nosa?
Podczas konsultacji przedoperacyjnej chirurg plastyczny bada strukturę nosa. W tym momencie bardzo ważne jest jasne sformułowanie reklamacji. Podczas procesu konsultacji zdjęcia wykonane urządzeniem Vectra są modelowane w 3D. Ten model jest ważny dla lekarza, aby zademonstrować procedurę, która zostanie wykonana. Daje możliwość wizualizacji profilu lub symetrii pooperacyjnej przed operacją, prawidłowej analizy problemu i uzyskania prawidłowych wyników.
W tych otwartych lub zamkniętych operacjach dokonuje się korekcji tkanki, chrząstki i kości. Technika, która zostanie zastosowana podczas operacji, zależy od budowy nosa danej osoby. Łuk nosowy, garb i krzywizny kości/chrząstki są korygowane chirurgicznie.
Kto może skorzystać z zachowawczej plastyki nosa?
Dla osób
z opadającym
nosem
Ci, którzy
mają grubą
strukturę nosa
Ci, którzy mają rozwidlony lub krzywy czubek nosa
Te z łukowatym
nosem
Septorhinoplastyka

Co to jest septorhinoplastyka?

Septorhinoplastyka, zaliczana do zabiegów kosmetycznych nosa, to nazwa operacji wykonywanej głównie w celu zmiany zewnętrznego kształtu i wielkości nosa . Jeśli przegroda , ściana między dwoma nozdrzami , jest odchylona lub wygięta, może to nie być przyjemne dla osób zarówno pod względem zdrowia, jak i wyglądu kosmetycznego. Operację septorhinoplastyki wykonuje się w celu ułatwienia i poprawienia oddychania oraz usunięcia odchyleń i wypukłości kostnych.

Jak przebiega septorhinoplastyka?

Podczas konsultacji przedoperacyjnej chirurg plastyczny bada strukturę nosa. W tym momencie bardzo ważne jest jasne sformułowanie reklamacji. Podczas procesu konsultacji zdjęcia wykonane urządzeniem Vectra są modelowane w 3D. Ten model jest ważny dla lekarza, aby zademonstrować procedurę, która zostanie wykonana. Daje możliwość wizualizacji profilu lub symetrii pooperacyjnej przed operacją, prawidłowej analizy problemu i uzyskania prawidłowych wyników. Septorhinoplastyka to trwająca od 2 do 4 godzin operacja wykonywana w znieczuleniu ogólnym . W tych zamkniętych lub otwartych operacjach dokonuje się korekcji tkanki, chrząstki i kości. Technika, która zostanie zastosowana podczas operacji, zależy od budowy nosa danej osoby. W rewizji chrząstki i kości niedobory lub nadmiary tkanek koryguje się chirurgicznie między skórą nosa a szkieletem chrzęstno-kostnym. Następnie pożądany kształt uzyskuje się poprzez zmianę kształtu kości i chrząstki różnymi zabiegami chirurgicznymi.

Kto może poddać się septorhinoplastyce?

Septorhinoplastyka, którą można wykonać również w celach kosmetycznych, jest najczęściej stosowana u osób, które mają problemy z oddychaniem . Najczęstsze problemy z oddychaniem to:
- Suchość w ustach spowodowana krzywym nosem
- Głośny oddech
- Chrapanie
- Zmęczenie spowodowane problemami z oddychaniem
- Ostra kroplówka nosa
- Częste kichanie i katar

Jakie są cele septorhinoplastyki?

- Leczenie problemów z oddychaniem
- Zapewnienie prawidłowego oddychania przez nos zamiast ust
- Korekta odwróconych lub wywiniętych końcówek nosa
- Zmiana kształtu chrząstki
- Korekta grzbietu nosa
- Naprawianie złamań/pęknięć w kości nosowej lub chrząstce
1
Rewizyjna plastyka nosa

Jeśli nie możesz uzyskać najlepszych rezultatów podczas pierwszej operacji korekcji nosa, wszystko czego potrzebujesz to rewizja korekcji nosa.

Co to jest rewizyjna plastyka nosa?

Korekcja rewizyjna , znana również jako korekcja wtórna lub korekcja wtórna , jest wykonywana, gdy nie można było uzyskać zadowalających rezultatów z poprzedniej plastyki nosa oraz w celu skorygowania błędów popełnionych podczas poprzedniej operacji plastyki nosa.
Celem jest przywrócenie normalnej struktury nosa w celu ułatwienia przepływu powietrza przez nos . Dlatego ta operacja jest bezpośrednio związana z kształtem i funkcją nosa. Zatem poprawa funkcji nosa za pomocą rewizyjnej plastyki nosa umożliwia łatwiejsze oddychanie po zabiegu. Ponieważ ta operacja ma na celu skorygowanie poprzednich operacji, może być bardziej złożona niż zwykła operacja plastyki nosa.

Jak przeprowadza się rewizyjną plastykę nosa?

Podczas konsultacji przedoperacyjnej chirurg plastyczny bada strukturę nosa i uzyskuje informacje o operacji, jaką pacjent przeszedł wcześniej. W tym momencie bardzo ważne jest jasne sformułowanie reklamacji. Podczas procesu konsultacji zdjęcia wykonane urządzeniem Vectra są modelowane w 3D. Ten model jest ważny dla lekarza, aby zademonstrować procedurę, która zostanie wykonana. Daje możliwość wizualizacji profilu lub symetrii pooperacyjnej przed operacją, prawidłowej analizy problemu i uzyskania prawidłowych wyników.
Rewizyjna plastyka nosa to operacja trwająca od 2 do 4 godzin, wykonywana w znieczuleniu ogólnym . W tych zamkniętych lub otwartych operacjach plastyki nosa przeprowadzane są rewizje tkanki, chrząstki i kości . Technika, która zostanie zastosowana podczas operacji, zależy od budowy nosa danej osoby. W rewizji chrząstki i kości niedobory lub nadmiary tkanek koryguje się chirurgicznie między skórą nosa a szkieletem chrzęstno-kostnym. Następnie pożądany kształt uzyskuje się poprzez zmianę kształtu kości i chrząstki różnymi zabiegami chirurgicznymi. Niektóre dodatkowe procedury mogą być wymagane w rewizyjnej plastyce nosa . Mogą one obejmować usunięcie chrząstki lub kości, usunięciepodskórnej tkanki właściwej lub iniekcji tkanki tłuszczowej .

Kto może uzyskać rewizyjną plastykę nosa?

Rewizyjna plastyka nosa może być odpowiednia dla osób, które mają jeden lub więcej z następujących problemów w nosie:
- Nadmiernie zwężony i ściśnięty czubek nosa,
- Wady i asymetria w nozdrzach,
- Zmarszczki na skrzydełkach nosa,
- Zakrzywiony czubek nosa,
- Krzywy nos,
- Dysproporcja w długości nosa,
- Zwężenie nasady nosa,
- Problemy z oddychaniem,
- Garb, który pojawia się ponownie na grzbiecie nosa,
- Zapadnięty lub nadmiernie wyrzeźbiony wygląd nosa po operacji,
- Niezadowolenie z poprzednich wyników plastyki nosa.
2

Kiedy można przeprowadzić rewizyjną plastykę nosa?

Korekcję rewizyjną można przeprowadzić co najmniej rok po pierwszej operacji plastyki nosa , ponieważ proces regeneracji i poprawy nosa trwa rok po operacji .

Czy rewizyjna plastyka nosa pozostawi bliznę?

W rewizyjnej plastyce nosa zazwyczaj stosuje się zamknięte techniki chirurgiczne , a ponieważ nacięcia są wykonywane po wewnętrznej stronie nosa , blizna nie jest widoczna z zewnątrz. Jeśli dana osoba potrzebuje otwartej plastyki nosa, między nozdrzami pojawi się blizna, która nie jest bardzo zauważalna .
Korekcja nosa (estetyka końcówki nosa)

Co to jest plastyka nosa?

Korekcja nosa, lepiej znana jako chirurgia kosmetyczna czubka nosa , opisuje operację wykonywaną tylko na czubku nosa. Operacja ta skupia się na przekształceniu czubka nosa i pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie kąta pomiędzy podstawą czubka nosa a najwyższym punktem czubka nosa. Podczas gdy inne operacje kosmetyczne nosa koncentrują się na zmianie kształtu kości nosowej, plastyka nosa koncentruje się na czubku nosa i nie obejmuje żadnych interwencji w kości.
Cienki koniec chrząstki nosa może powodować opadanie nosa lub grubą skórę lub chrząstkę na czubku nosa; może powodować, że czubek nosa wydaje się okrągły i zniekształcony. Celem plastyki nosa jest zharmonizowanie kształtu czubka nosa z grzbietem i innymi częściami nosa oraz utrzymanie równowagi nosa z twarzą. Aby osiągnąć tę równowagę, chrząstkę można zmienić, zmienić jej położenie lub częściowo usunąć.
3

Jak przeprowadza się plastykę nosa na czubku nosa?

Korekcja nosa ma różnice rasowe i regionalne. Istnieją również różnice strukturalne między mężczyznami i kobietami, co należy wziąć pod uwagę również w operacjach plastyki nosa. Mimo, że operacja końcówki nosa jest wykonywana głównie ze względów kosmetycznych, to jednak kwalifikacja do zabiegu jest oceniana przez chirurga plastycznego podczas konsultacji.
Różne metody mogą być preferowane w operacjach plastyki nosa końcówek, podobnie jak w operacjach plastyki nosa. Operację można przeprowadzić jako operację otwartą lub zamkniętą. W operacjach wykonywanych w znieczuleniu ogólnym stosuje się kroki dla odpowiedniej metody.
W zależności od budowy nosa i pożądanego wyglądu, problem ten można również rozwiązać za pomocą wypełniaczy do nosa bez konieczności operacji.

Jakie są cele końcówki nosa?

- Zmniejszenie lub zwiększenie rozmiaru czubka nosa,
- Zwiększanie lub zmniejszanie kąta nachylenia czubka nosa,
- Zmiana kształtu chrząstek czubka nosa,
- Zwiększenie lub zmniejszenie grubości tkanki miękkiej na czubku nosa,
- Zmiana kształtu skrzydełek nosa,
- Zmniejszenie nozdrzy.

Jakie są zagrożenia związane z operacją nosa?

Podobnie jak w przypadku wszystkich operacji chirurgicznych, w plastyce nosa może wystąpić ryzyko związane z krwawieniem, infekcją lub znieczuleniem. Ponadto; Może wystąpić nadmierne krwawienie z nosa,
- Może wystąpić infekcja, która może wymagać leczenia antybiotykami lub innej operacji,
- Może wystąpić silny i uporczywy ból,
- Może występować trwałe drętwienie wokół nosa,
- Może wystąpić osłabienie zmysłu węchu (występuje w rzadkich przypadkach),
- Mogą pojawić się grube i nienormalne blizny,
- Duszność może wystąpić z powodu zwężenia dróg oddechowych,
- Na czubku i boku nosa widać obrzęk, który utrzymuje się przez długi czas,
- Po operacji może wystąpić deformacja nosa.
- Po operacji można nie być zadowolonym z nowego wyglądu i konieczna może być druga operacja.

Jakie są zagrożenia związane z operacją nosa?

Podobnie jak w przypadku wszystkich operacji chirurgicznych, w plastyce nosa może wystąpić ryzyko związane z krwawieniem, infekcją lub znieczuleniem. Ponadto; Może wystąpić nadmierne krwawienie z nosa,
- Może wystąpić infekcja, która może wymagać leczenia antybiotykami lub innej operacji,
- Może wystąpić silny i uporczywy ból,
- Może występować trwałe drętwienie wokół nosa,
- Może wystąpić osłabienie zmysłu węchu (występuje w rzadkich przypadkach),
- Mogą pojawić się grube i nienormalne blizny,
- Duszność może wystąpić z powodu zwężenia dróg oddechowych,
- Na czubku i boku nosa widać obrzęk, który utrzymuje się przez długi czas,
- Po operacji może wystąpić deformacja nosa.
- Po operacji można nie być zadowolonym z nowego wyglądu i konieczna może być druga operacja.
4
Jakie środki należy podjąć po operacji plastyki nosa?

Procedura po plastyce nosa

- Lód należy stosować przez pierwsze 2 dni.
- Nos należy chronić przed fizycznym uderzeniem przez 1 miesiąc .
- Asymetrię nozdrzy obserwuje się do 6-8 tygodni po operacji . Po całkowitym wyzdrowieniu oczekuje się symetrii nozdrzy od 90% do 95% .
- Lekkie krwawienie w postaci sączenia lub kapania po operacji jest zjawiskiem normalnym. Jednak w przypadku silnego i ciągłego krwawienia należy skonsultować się z lekarzem. Nos może być okresowo zablokowany po operacji. Może to trwać od 6 do 8 tygodni .

Możliwe sytuacje krytyczne po operacji plastyki nosa (nosa).

- Obrzęk : ustąpienie siniaków może zająć od 10 do 14 dni. Po miesiącu obrzęk i opuchlizna zmniejszają się i znikają.
- Ściegi : Stosowane są rozpuszczalne ściegi, które nie wymagają usuwania.
- Prysznic : W pierwszych dniach po zabiegu włosy można myć bez moczenia twarzy.
- Używanie okularów : Lekkie okulary można używać miesiąc po operacji.
Okulary w grubych oprawkach można używać po 6-7 tygodniach.
Wznowienie ćwiczeń i aktywności fizycznej: Zaleca się stopniowe wznawianie ćwiczeń sprzed operacji:
- 1 tydzień po operacji 25 procent poprzedniego planu i intensywności ćwiczeń,
- 2 tygodnie po operacji 50 procent poprzedniego planu i intensywności ćwiczeń,
- 3 tygodnie po operacji nie zaszkodzi ćwiczyć w tempie 75 proc. poprzedniej rutyny i intensywności ćwiczeń,
- Po 4 tygodniach można powrócić do rutynowych ćwiczeń z dotychczasowym schematem i intensywnością.
- Aktywność seksualna: Nie zaleca się jej przez pierwsze 4 tygodnie po operacji.
- Spożywanie alkoholu: Alkohol nie powinien być spożywany przez 2 tygodnie po operacji.
- Osiąganie ostatecznych wyników : 80% poprawa następuje pod koniec pierwszego miesiąca. Pełne wyzdrowienie spodziewane jest w ciągu 6 do 12 miesięcy.
Podsumowanie operacji

Czas operacji

2-4 godziny

Trwałość wyników

Stały

Hospitalizacja

1 dzień

Czas czułości

3 tygodnie

Znieczulenie

Ogólne znieczulenie

Czas wrócić do pracy

3 tygodnie

Flymedica Opinie
Kuba M
Kuba M
2022-11-19
Opinia dotyczy organizacji wyjazdu grupowego. Kontakt mailowy bezproblemowy i bardzo szybki. Podczas wyjazdu, organizacja przejazdów, pobytu w hotelu, zapewnienia atrakcji w czasie dodatkowego dnia, opieki podczas przebywania w klinice jak i podczas całego wyjazdu, godne wielkiego polecenia ! Co do samego zabiegu, odsyłam na stronę Dr Serkan Aygin clinic
JARO
JARO
2022-11-18
Genialna organizacja każdego kroku wyjazdu. Od pierwszego telefonu ,aż po sam zabieg,kontrole jak i powrót do kraju. Stały,szybki,bezproblemowy kontakt z Panem Adrianem przed zabiegiem jak i po. Opieka w klinice przez Panią Mirkę to poprostu cudo. Po takim wyjeżdzie,wraca nadzieja w ludzi😊. Naprawdę wszystkim POLECAM .
Po Po
Po Po
2022-10-27
I was at the Dr Serkan Aygin Clinic this week for two days to have an hair transplantation and I can tell I am totally satisfied with the whole delivered service. The journey, taxi, hotel were well organized and they took care of me when I landed till I left back to my country. Besides during my surgery process I had the whole support I needed and the medical staff and multilingual employees were very friendly and professional. Good service, very serious and devoted to the success of patients' transplant. I went through great experience and I can say these peoples are the best and the way they work was over my expectations. I look forward to bulky hair soon enough and I am certain it will occur. I can recommand this clinic to anyone who wants to get hair surgery because I did it and there is no fear or worry to have they know stuff. Thanks to the support of my post operation agent for the next 12 coming up months I can rely on him and ask all doubts or questions I may still have and together we can finalize the overgrowth of my new hair. I strongly advice this clinic and unbeatable price-performance ration.
Bartłomiej Kowalski
Bartłomiej Kowalski
2022-10-27
Pan Adrian to osoba, która z dużym zaangażowaniem prowadzi swoją firmę, cieszę się, że skorzystałem z usług Flymedica i mogłem spełnić jedno z małych marzeń o przywróceniu dawnego wyglądu moim włosom 😉 Od wylotu z Polski, poprzez całą wizytę w Turcji, obsługę w klinice i hotelu czułem się w 100% zaopiekowany. Sam zabieg i cała obsługa około zabiegowa na najwyższym poziomie w bardzo nowoczesnej klinice z bardzo bogatym wnętrzem. Obecnie wszystko się goi bez żadnych komplikacji. Po zabiegu nadal korzystam z konsultacji Pana Adriana. Z całego serca polecam wszystkim Flymedica.
Tomasz Gryczon
Tomasz Gryczon
2022-10-27
Klinika czad absolutny, wymiata, w życiu nie widziałem, żeby obiekt medyczny wyglądał jak galeria sztuki. Poziom usług top.
Nikodem Duraj
Nikodem Duraj
2022-10-23
Naprawdę polecam to miejsce Pan Nikodem D. Klinika stomatologiczna jest najlepsza przy ulicy Andersia Busines Center, plac Andersa 7. Byłem tam. I pojawię się jeszcze raz. Tylko ta klinika stomatologiczna FLYMEDICA - Przeszczep Włosów i Stomatologia w Turcji. Bardzo miła i profesjonalna obsługa.
Bartek Szałach
Bartek Szałach
2022-10-21
Gorąco polecam !! Zarówno organizacja ,jak i opieka pacjentem na najwyższym poziomie. Klinika wygląda jak jedno wielkie dzieło sztuki. Jestem bardzo zadowolony z wyboru Flymedica !.
Patryk
Patryk
2022-10-13
Profesjonalizm, opieka wysokiej jakości, pozytywna atmosfera. Adrian to jest niesamowicie zaradny i pomocny facet. Kwestia czasu aż firma będzie jedną z największych firm w Polsce w tej dziedzinie patrząc jak się rozwija i jak podchodzi do klienta 👌🏻☺️🚀 Serdecznie pozdrawiam. 🙂 Gorąco polecam!
Radek N
Radek N
2022-10-13
Muszę przyznać, że poziom usług FlyMedica przerósł moje oczekiwania kilkukrotnie. Wyjazd grupowy, na który się zdecydowałem został zorganizowany w taki sposób, że nie musiałem zaprzątać sobie głowy dosłownie niczym. Od momentu wejścia na lotnisko w Warszawie mogłem śmiało polegać na opiekunie grupy, który był obecny z nami podczas wyjazdu. Wszystkie transfery z lotniska, pomiędzy kliniką a hotelem były zawsze na czas, dodatkowo zwiedziłem Stambuł i posmakowałem tureckich przysmaków. Kontakt z firmą był i nadal jest błyskawiczny również poprzez Internet, a dodatkowo rzetelny również w kwestii porad dotyczących pozabiegowego dbania o włosy. Jeśli chodzi o klinikę Dr. Serkana Aygina to jej również dałbym nieskończoną liczbę gwiazdek i po wnikliwej analizie tematu przeszczepu włosów oraz na podstawie zdobytego doświadczenia nie wyobrażam sobie lepszego miejsca, w którym mógłbym poddać się takiemu zabiegowi. To co charakteryzuje te miejsce to wieloletnie doświadczenie w przeszczepie włosów, wysoka higiena, profesjonalizm oraz szeroko rozumiane nastawienie na dobro pacjenta. W klinice jest również świetna organizacja pracy. Nie czeka się godzinami tylko wchodzi i od razu załatwia wszystkie sprawy. Na miejscu jest obecna tłumaczka, Pani Mirosława, zmniejszająca barierę językową do zera oraz wspierająca dobrym słowem i radą moim zdaniem niepotrzebnie zestresowanych pacjentów. Sam zabieg przebiegł bezproblemowo i z mojej perspektywy nie jest niczym strasznym. Po prostu leżałem sobie i myślałem o niebieskich migdałach, a personel sprawnie odrestaurowywał moją czuprynę :D. Jeżeli ktoś się waha, a chciałby poprawić swój wygląd lub samopoczucie to szczerze polecam skontaktowanie się z FlyMedicą!
Masz pytania?
Potrzebujesz porady lub chciałbyś umówić się na spotkanie? Czy licówki będą dla Ciebie dobre? Odpowiemy na Twoje pytania.
3