fbpx
Przejdź do treści

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji w 2023 roku?

przeszczep-wlosow-ile-kosztuje

Stres, choroba, predyspozycje genetyczne — przyczyn wypadania włosów jest wiele. Choć kobiety także, to zwłaszcza mężczyźni, mogą cierpieć z powodu nieodwracalnej utraty włosów. Podczas gdy niektórzy cierpiący po cichu akceptują wypadanie włosów i starają się jak najlepiej ukryć wyłysiałe obszary, sytuacja może szybko stać się przyczyną złego samopoczucia i niskiej samooceny dla innych. Dlatego wielu, z obawy przed przedwczesnym łysieniem, wybiera trwałe rozwiązanie: profesjonalny przeszczep włosów w Turcji.

 • przeszczep-wlosow-przed-i-po
 • dr-serkan-aygin
Przeszczep włosów pomaga zarówno mężczyznom, jak i kobietom, odzyskać zdrowe i mocne włosy.

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji jest tańszy niż w Polsce?

Każdy, kto chce przeszczepić włosy w Polsce, musi spodziewać się kosztów od ok. 20 000 do nawet ponad 40 000 złotych. Cena waha się w zależności od ilości pobranych graftów, czyli mieszków włosowych i średnio jest to między 10 a 20 zł za graft. Dodatkowo w Polsce nie wykonuje się dużych zabiegów, czyli np. 3000 graftów i więcej. Nie są to małe kwoty, dlatego warto rozpatrzyć finansowo tańszą alternatywę, którą jest przeszczep włosów w Turcji – dokładniej, w Stambule. Stambuł jest od wielu lat kolebką przeszczepu włosów oraz innych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.

ile-kosztuje-przeszczep-wlosow-w-turcji

 

Stambuł jest już od wielu lat bastionem dla specjalistycznych klinik estetycznych.

Jedną z renomowanych klinik transplantacji włosów jest Dr. Serkan Aygin Clinic. Tutaj pacjenci płacą tylko ułamek kosztów przeszczepu włosów, które musieliby zapłacić w klinikach w Polsce. Czasami pacjent potrzebuje więcej niż jednego zabiegu, ale z reguły w klinice wykonuje się pojedynczy satysfakcjonujący przeszczep włosów, a średnio jest to około 3700 graftów. Koszty transplantacji włosów w Turcji zaczynają się już od 3020 EURO, a więc ok. 12.500 złotych (kurs Euro z dnia publikacji artykułu). W przystępnych cenach oferowane są również przeszczepy: brody i brwi.

Przeszczep włosów – efekty

Minimalny zabieg chirurgiczny, którym de facto jest przeszczep włosów trwa zwykle od trzech do sześciu godzin i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, gwarantującym komfort pacjentowi oraz brak odczuwania bólu podczas zabiegu. Dzięki temu podczas zabiegu transplantacji włosów pacjent może np. słuchać muzyki, spać, albo oglądać telewizję lub ulubiony serial na Netflixie.

Sprawdzonymi metodami są przeszczepy włosów wykonane metodą FUE lub metodą DHI. Przeszczep włosów metodą FUE, w klinice Dr. Serkana Aygina wykonywany jest szafirowym ostrzem – najbardziej nowoczesną obecnie metodą micro FUE, dla zapewnienia idealnych rezultatów i skrócenia czasu rekonwalescencji. Mieszki włosowe (jedno-, dwu-, trzywłosowe i więcej), czyli pojedyncze włosy lub małe kępki włosów są pobierane jeden po drugim z obszaru dawczego poprzez zastosowanie mikrosilnika z mikro ostrzami o średnicy 0,6 – 0,7 – 0,8 mm. Pobrane mieszki włosowe są wszczepiane w uprzednio otwarte kanały. Te wykonuje się przy pomocy szafirowych ostrzy, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować powstawanie strupów i przyspieszyć proces regeneracji po transplantacji włosów. Zaletą tej techniki w przeciwieństwie do metody FUE jest fakt, że nacięcia są zdecydowanie mniejsze i bardziej precyzyjne, miejsca nakłucia goją się szybko, a włosy szybko odrastają i pozostają na całe życie.

 

Porównanie metod: MICRO FUE I SZAFIROWE FUE

Każdy, kto zdecyduje się na przeszczep włosów w Dr. Serkan Aygin Clinic, może liczyć na więcej niż tylko pełne, mocne włosy. Na miejscu w Turcji na pacjenta czeka kompleksowy pakiet. Oprócz samego zabiegu przeszczepu włosów i profesjonalnych niezbędnych badań krwi przed zabiegiem, jak i kontrolnych podczas zabiegu obejmuje on również usługi organizacyjne, takie jak zakwaterowanie, transfer, tłumacza, a w naszym przypadku bardziej dedykowanego opiekuna, opiekę nad pacjentem 24/7 i wiele innych. Oprócz samego przeszczepu włosów wyjazd do Turcji wiąże się także ze zwiedzaniem Stambułu, skosztowaniem tamtejszej, zresztą przepysznej, kuchni, jak i poznania tureckiej kultury i gościnności.

Przeszczep włosów cena

Naciąganie na miejskich bazarach i podrabiane towary niespełniające norm to tylko dwa z wielu turystycznych uprzedzeń, z którymi Turcja często musi się zmagać. Nie mają one jednak racji bytu w przypadku przeszczepów włosów. Każdy, kto uważa, że niski koszt transplantacji włosów za granicą symbolizuje brak wiedzy i słabe wyniki jest bowiem głęboko w błędzie. Zabiegi oraz opieka medyczna w Dr. Serkan Aygin Clinic zawsze odbywają się zgodnie z wytycznymi jakościowymi międzynarodowych standardów medycznych. Sam Dr. Serkan Aygin, który osobiście konsultuje i na podstawie swojego ogromnego, ponad 25-letniego doświadczenia w dziedzinie przeszczepów włosów, decyduje o metodzie wykonania danego przeszczepu, jest prekursorem przeszczepów włosów. W 2019 za swoje dokonania odebrał renomowaną nagrodę European Awards in Medicine 2019, nagrodę, którą nagradzani są tylko najlepsi na świecie lekarze.

Cena przeszczepu włosów – podsumowanie

Podsumowując, śmiało można twierdzić, że w cenie zabiegu przeszczepu włosów wykonywanym w Dr. Serkan Aygin Clinic w Stambule w Turcji, oprócz samego zabiegu otrzymujemy również:

 • transfer z i na lotnisko w Stambule w ekskluzywnych firmowych busach
 • tłumacza /opiekuna na miejscu w klinice
 • zakwaterowanie w Hotelu z pełnym wyżywieniu lub śniadaniem*
 • transfery z hotelu do kliniki i z powrotem
 • stałą opiekę konsultanta FlyMedica w trakcie podróży, zaraz po zabiegu oraz w zależności od potrzeby, aż do roku po zabiegu
 • pakiet niezbędnych leków i kosmetyków wspierających przyspieszenie procesu gojenia
 • możliwość zwiedzenia Stambułu — miasta dwóch kontynentów
 • poznanie kultury tureckiej
 • rozkoszowanie się turecką kuchnią

i najważniejsze:

 • gwarancję na zabieg.

GWARANCJA NA ZABIEG oznacza, że jeśli zabieg transplantacji włosów z jakichkolwiek niespowodowanych przez pacjenta przyczyn się nie powiedzie, Dr. Serkan Aygin Clinic wykona bezpłatnie kolejny zabieg przeszczepu włosów mający przyczynić się do uzyskania satysfakcjonujących i pożądanych efektów. Tak, bez dodatkowych kosztów! Taką gwarancję na zabieg przeszczepu włosów daje tylko Dr. Serkan Aygin Clinic.

Przekonałeś się do nas? Skontaktuj się z nami, aby otrzymać ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. Przeszczep włosów w Turcji jest sprawdzonym, bezpiecznym i tańszym niż w Polsce rozwiązaniem problemu utraty włosów.

Zapraszamy na nasze social media: Facebook | Instagram YouTube


Jeśli masz pytania dotyczące zabiegu przeszczepu włosów, przygotowania lub postępowania w okresie rekonwalescencji, skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na każde z nich:

? Telefon: +48 799 370 038

✉ e-mail: kontakt@flymedica.pl