Jak wybrać klinikę przeszczepu włosów w Turcji?

Jak-wybrać-klinikę-przeszczepu-włosów-w-Turcji?

Przeszczep włosów w Turcji zyskuje coraz większą popularność i zaufanie pacjentów z Polski. Jak wybrać klinikę przeszczepu włosów w Turcji? Przygotowaliśmy dla Was zbiór ważnych informacji, które pozwolą Wam zweryfikować wiedzę przed podjęciem ostatecznego wyboru placówki medycznej do przeszczepu włosów w Turcji.

Doświadczenie kliniki przeszczepu włosów.

Jednym z najważniejszych aspektów wyboru placówki jest sprawdzenie doświadczenia i specjalizacji kliniki. Jeśli klinika od lat zajmuje się wyłącznie przeszczepami włosów i z czasem rozwija swoje kompetencje, wprowadzając innowacyjne metody i rozwiązania, jest to dobry argument, którym powinniśmy się kierować przy naszym wyborze. Jeśli klinika oprócz przeszczepu włosów oferuje szeroką gamę innych zabiegów medycyny estetycznej, najprawdopodobniej nie posiada takiej wiedzy i doświadczenia jak wyspecjalizowana klinika. Ponadto warto zweryfikować, czy klinika, z którą podpisujemy umowę, faktycznie posiada własną siedzibę, czy stosuje tak zwany outsourcing, tzn. zleca zabiegi szpitalom lub innym klinikom. Jest to o tyle istotne, ponieważ w takim przypadku nigdy nie mamy pewności, kto będzie wykonywał nasz zabieg, a co najważniejsze, jaką ma wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

Jak-wybrać-klinikę-przeszczepu-włosów-w-Turcji?
Jak wybrać klinikę przeszczepu włosów w Turcji?

Personel wykonujący przeszczep włosów.

Bardzo istotnym aspektem udanego zabiegu jest personel wykonujący przeszczep włosów. Warto zweryfikować, czy w zespole przeprowadzającym zabieg transplantacji włosów będzie lekarz. Bywa tak, że w klinice nie pracuje żaden chirurg wyspecjalizowany w transplantacji włosów. Informacje o specjalizacji lekarza można zweryfikować w Internecie.

W skład zespołu poza lekarzem, powinni wchodzić doświadczeni technicy. Takim zespołem powinna zarządzać osoba posiadająca minimum 8-letnie doświadczenie w tej dziedzinie tzw. lider zespołu.

Oprócz kwalifikacji personelu, istotna jest również liczba osób, która równocześnie zajmuje się jednym pacjentem, a więc jednym przeszczepem włosów. Zespół powinien się składać z co najmniej 5 osób, które dedykowane są tylko jednemu zabiegowi. Ilość osób w zespole zdecyduje o jakości zabiegu, a także o czasie jego trwania, co niewątpliwie wpływa na komfort pacjenta.

Metoda FUE i metoda DHI.

Już na wstępnym etapie poszukiwania kliniki warto sprawdzić, czy klinika proponuje więcej niż jedną metodę przeszczepu włosów. Przypadek każdego pacjenta jest inny. Dlatego wyspecjalizowane kliniki oferują różne metody przeszczepu włosów i dostosowują zabieg do indywidualnych potrzeb, możliwości i oczekiwań pacjenta. Do najnowocześniejszych metod przeszczepu włosów należy metoda FUE w tym NOWOŚĆ tzw. szafirowe FUE i metoda DHI. Metodę zabiegu dobiera lekarz na podstawie zdjęć przesłanych w zgłoszeniu pacjenta, w zależności od miejsca, do którego będą implantowane mieszki włosowe. Warto podkreślić, że nie we wszystkich klinikach kwalifikacji dokonuje doświadczony lekarz. Zdarza się, że oceny pacjenta dokonuje technik. Należy zatem rozważyć, czy taki poziom kwalifikacji do zabiegu jest dla Państwa wystarczający.

Przeszczep włosów – cena.

Koszt przeszczepu włosów w Turcji jest zdecydowanie niższy niż w Polsce. Uwaga! Nie powinniśmy wybierać najtańszej oferty. Zbyt niska cena – nawet w Turcji – powinna dać nam do myślenia. Bardzo niska cena może wynikać z braku wykwalifikowanej kadry oraz braku zatrudnionych lekarzy specjalistów. Na cenę wpływają także: warunki znieczulenia, obecność tłumacza podczas konsultacji i podczas zabiegu, warunki hotelowe, wartość pakietu leków i środków pielęgnujących jakie otrzymuje pacjent po zabiegu, ubezpieczenie, opiekę podczas okresu rekonwalescencji po powrocie do kraju. Dlatego warto wybrać klinikę sprawdzoną, a nie najtańszą, ponieważ wówczas mamy gwarancję udanego przeszczepu, a różnica w cenie w stosunku do cen w Polsce i tak będzie zadowalająca.

Ważne: W Turcji cena przeszczepu włosów nie zależy od ilości przeszczepianych mieszków włosowych. Wyceniany jest zabieg, niezależnie od ilości przeszczepionych włosów tj. graftów.

Jak-wybrać-klinikę-przeszczepu-włosów-w-Turcji
Jak wybrać klinikę przeszczepu włosów w Turcji

Ilość przeszczepianych graftów.

Maksymalna ilość graftów w ramach jednego przeszczepu włosów nie powinna być zbyt duża. Oferty klinik obiecujące 6000-7000 graftów podczas jednego zabiegu powinny wzbudzić nasze podejrzenie, a nie radość. Zbyt duża ilość przeszczepionych graftów w ramach jednego zabiegu przeszczepu włosów mocno uszkadza obszar dawczy. Ponadto nie jest możliwe takie zagęszczenie włosów, jak w przypadku dwóch odrębnych zabiegów. Dodatkowo w ramach dwóch zabiegów udaje się pobrać zdecydowanie więcej graftów niż przy jednym dużym.

Przy pobraniu zbyt dużej ilości graftów – pobrane mieszki włosowe przebywają zbyt długo poza organizmem i ma to decydujący wpływ na żywotność mieszków po wszczepieniu.

Jak-wybrać-klinikę-przeszczepu-włosów-w-Turcji
Jak wybrać klinikę przeszczepu włosów w Turcji

Gwarancja na zabieg.

Gwarancja na przeszczep włosów jest bardzo istotnym potwierdzeniem wysokiej jakości oferowanej usługi oraz samej kliniki. Tylko najlepsze kliniki posiadające odpowiednie doświadczenie oferują gwarancję na zabieg. Oznacza to, że klinika jest pewna jakości swoich usług. Jeśli zabieg miałby się nie powieść, klinika przejmuje odpowiedzialność i rekompensuje taki zabieg np. poprzez kolejny – bezpłatny przeszczep włosów.

Opieka nad pacjentem w trakcie okresu rekonwalescencji po transplantacji włosów.

Warto pamiętać, że łysienie androgenowe jest postępujące i aby cieszyć się dobrym efektem przeszczepu włosów, należy hamować postęp łysienia. Dobra klinika zawsze wskaże nam kuracje wspomagające wzrost przeszczepionych włosów przy jednoczesnym hamowaniu działania DHT — dihydrotestosteronunu na pozostałe włosy. Przeszczepione włosy, ze względu na ich specyfikę, już nie wypadną. Warto dowiedzieć się, w jakim zakresie możemy liczyć na opiekę i konsultacje po powrocie do kraju. Wszystkie zalecenia po zabiegowe powinniśmy otrzymać w wersji pisemnej.

Opinie pacjentów po przeszczepie włosów.

Warto sprawdzać opinie pacjentów. Przy takiej weryfikacji powinniśmy jednak zachować czujność i kierować się zasadami zdrowego rozsądku. Jeśli klinika działająca od zaledwie roku lub dwóch lat posiada tysiące pozytywnych opinii, to jest to mało realne. Warto sprawdzić historię kliniki. Wiele klinik z powodu negatywnych ocen, rozpoczyna swoją działalność pod nową nazwą. Intensywny marketing nie zawsze odzwierciedla jakość i doświadczenie kliniki. Zaufajmy więc klinikom z długoletnią historią i pozytywnymi opiniami rozłożonymi na przestrzeni lat. Zadowoleni pacjenci dzielą się opiniami na różnych etapach, zarówno zaraz po przeszczepie, jak i po wielu miesiącach po zabiegu i to jest kolejny czynnik, na który należy zwrócić uwagę.

Komfort pacjenta podczas zabiegu przeszczepu włosów.

Zabieg przeszczepu włosów przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowy, jednak niewielu pacjentów jest świadomych tego, że aby znieczulić całą głowę, konieczne jest wykonanie nawet do 30 zastrzyków w obrębie strefy dawczej i biorczej. Zastrzyki te nie należą do przyjemnych, a przez niektórych pacjentów określane są jako bolesne. Doświadczone i nowoczesne kliniki oferują swoim pacjentom znieczulenie wstępne, tzw. sedację, która powoduje, że podawanie znieczulenia miejscowego jest bezbolesne. Sedacja to rodzaj stanu lekkiego uśpienia uzyskanego za pomocą leków sedatywnych w dawkach dopasowanych specjalnie do danej osoby i kontrolowanych przez anestezjologa. Przy zachowaniu wszystkich reakcji pacjenta kontrolowana jest głębokość takiego stanu. Sedacja jest skuteczną i bezpieczną metodą znieczulenia, stosowaną nawet u małych dzieci. Procedura ta znaczącą wpływa na komfort pacjenta, zwłaszcza dla mężczyzn, dla których wszelkiego rodzaju zabiegi z użyciem igły mogą powodować nadmierny stres.

Transplantacja włosów bez umowy!

Być może kwestia podpisania umowy na zabieg przeszczepu włosów jest dla większości oczywista. Warto jednak ten temat poruszyć. Jasno należy podkreślić, że jeśli klinika nie podpisuje umowy z pacjentem na zabieg, należy taką ofertę definitywnie odrzucić. W umowie powinny znaleźć się zapisy gwarantujące pacjentowi potwierdzenie ustalonych wcześniej warunków zabiegu co do zakresu zabiegu, warunków pobytu i kosztów. Umowa powinna regulować zakres udostępnienia zdjęć tzw. przed i po, ewentualną zgodę na udzielenie wizerunku i w żaden sposób nie powinna wymuszać na pacjentach publikowania pozytywnych opinii w Internecie. Umowa na wykonanie zabiegu ma ogromne znaczenie przy wyborze kliniki w Turcji, ponieważ jest podpisywana z przedstawicielem na terenie Polski i pacjent otrzymuje ochronę zapisów prawa wynikającego z ogólnych przepisów naszego kraju.

Transplantacja włosów zaliczana jest do zabiegów medycyny estetycznej i pomimo że, nie wymaga hospitalizacji, to nadal jest to zabieg medyczny. Bardzo ważne jest, aby zabieg był zaplanowany i wykonany profesjonalnie przez doświadczony personel, który troszczy się o pacjenta i efekt po zabiegu. Pacjent powinien zostać otoczony troskliwą opieką, poczuć się uspokojony i móc liczyć na pomoc na każdym etapie procesu.

Jeśli planujesz zabieg przeszczepu włosów w Turcji, zweryfikuj bez pośpiechu i wnikliwie klinikę. Dowiedz się na czym polega zabieg i jak wygląda każdy jego etap.

Zapraszamy na nasze social media: Facebook | Instagram | YouTube