fbpx
Przejdź do treści

Przeszczep włosów krok po kroku.

przeszczep-wlosow-kro-po-kroku

Przeszczep włosów należy do zabiegów medycyny estetycznej. Jest to  zabieg mikrochirurgiczny, który najbardziej skuteczną metodą na odzyskanie utraconych włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Zabieg przeszczepu włosów wykonuje lekarz transplantolog przy niewielkiej interwencji chirurgicznej.

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Zabieg przeszczepu włosów jest skutecznym i trwałym rozwiązaniem, dla mężczyzn których dotknęło łysienie typu męskiego, tj.  łysienie androgenowe. Mieszki włosowe tzw. grafty pobiera się od pacjenta z obszaru dawczego i przeszczepia się w obszar biorczy. Obszarem dawczym jest zazwyczaj potylica, broda lub włosy z klatki piersiowej. Włosy z tych obszarów są odporne na działanie Dihydrotestosteronu (DHT) powodującego ich wypadanie, zatem przeszczepione mieszki włosowe już nie wypadną.

W Dr. Serkana Aygin Clinic przeszczep włosów wykonuje się metodą FUE i metodą DHI. Metoda FUE stosowana jest w najbardziej nowoczesnej technice tj. szafirowym ostrzem i stąd nazwa Szafirowe FUE.

Łysienie androgenowe jest najczęstszym powodem utraty włosów i takich pacjentów w klinice jest najwięcej. Są też pacjenci, którzy utracili włosy w wyniku chorób lub wypadków i także decydują się na zabieg transplantacji włosów.

Średni czas trwania zabiegu to od 3 do 6 godzin. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego, zatem pacjent pozostaje przytomny. Dr. Serkan Aygin jako pierwszy chirurg opracował i wprowadził dodatkowo w swojej klinice bezigłowe znieczulenie tzw. miękką sedację, wykonywaną w obecności anestezjologa. Dzięki podaniu miękkiej sedacji kolejny etap, czyli podanie znieczulenia miejscowego w obszarze zabiegu jest dla pacjenta całkowicie bezbolesne.  Ma to z kolei wpływ na zmniejszenie poziomu stresu pacjentów podczas zabiegu. O tym, jak bezstresowy jest już sam zabieg, świadczy fakt, że większość pacjentów zabieg przeszczepu włosów po prostu przesypia. 

Podczas zabiegu są robione przerwy na odpoczynek lub spożycie napojów. Właściwie dobrany posiłek natomiast jest podawany dopiero po zabiegu transplantacji. Posiłki w klinice, a także w hotelu są specjalnie dostosowane do pacjentów przed i po zabiegu, tak aby np.: nadmiar soli nie doprowadził do zbytniego krwawienia podczas zabiegu. Na każdym etapie pobytu w Turcji, jak i podczas zabiegu pacjent może liczyć na pełne wsparcie personelu medycznego, opiekę w każdym aspekcie w tym polskiego opiekuna. 

Przeszczep włosów, od czego zacząć?

Obsługą polskiego pacjenta od początku do końca całego procesu przeszczepu włosów w Turcji zajmujemy się jako wyłączny przedstawiciel kliniki w Polsce.

Pierwszy krok do zabiegu przeszczepu włosów to bezpłatna konsultacja online z Dr. Serkanem Ayginem.

 

Konsultacja do zabiegu przeszczepu włosów

Pacjent wysyła do FlyMedica zdjęcia swoich włosów. Zgodnie ze szczegółową instrukcją jak należy wykonać zdjęcia.

bezplatna-konsultacja-przeszcep-wlosow

Ważne jest, aby zdjęcia były wykonane z odległości około 30 cm. na suche włosy. Jakość zdjęć jest kluczowa do oceny oraz wyboru metody możliwości przeszczepu.

FlyMedica przesyła zdjęcia do kliniki. Dr. Serkan Aygin konsultuje zdjęcia pacjenta, ocenia możliwości przeszczepu włosów, po czym odsyła ocenę, na którą się składają :

 • metoda zabiegu – w zależności od możliwości i potrzeb pacjenta jest to metoda szafirowe FUE lub metoda DHI,
 • informację jaką ilość mieszków włosowych czyli graftów może przeszczepić,
 • obszar zabiegu na głowie tj.: zakola, czoło, czy korona,
 • pozostałe niezbędne informacje dla pacjenta i wycenę

Cały proces konsultacji jest przez nas koordynowany i tłumaczony

Umowa na przeszczep włosów

Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu następują ustalenia organizacyjne i formalne takie jak: termin zabiegu, zakres pakietu, czyli zakup biletu, wybór standardu hotelu, zakresu żywieniowego i podpisanie umowy. Pełny cennik usług znajdziesz TUTAJ.

Przeszczep włosów krok po kroku

Pobyt w Stambule trwa 4 dni, czyli 3 doby hotelowe. Sam lot do Stambułu trwa do 2,5 godziny. W dniu przylotu pacjenta z lotniska odbiera kierowca kliniki i zawozi do hotelu. Jest to dla pacjenta czas na zameldowanie, kolację, wieczorny spacer i odpoczynek.

Przeszczep włosów – plan pobytu w Turcji:

Drugi dzień przeznaczony jest na samodzielne zwiedzanie Stambułu. Można także domówić usługę polskiego przewodnika. Stambuł jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie miastem. Położenie miasta zarówno w części europejskiej, jak i azjatyckiej, sprawia, że jest ono jedyną metropolią świata znajdującą się na dwóch kontynentach. Olbrzymia ilość zabytków, wielka gościnność mieszkańców, feeria barw na tradycyjnych tureckich bazarach zachęca do zwiedzania, poznania kultury i spróbowania niezwykle bogatej w aromaty kuchni tureckiej.  Z tych powodów nasi pacjenci często wydłużają pobyt w Stambule, przeznaczając więcej niż jeden dzień na zwiedzanie i odpoczynek. Takie wakacje kończą się zabiegiem przeszczepu włosów. Zatem pacjenci wracają do domu wypoczęci i z odzyskanymi włosami.

przeszczep-wlosow-krok-po-kroku

Dr. Serkan Aygin osobiście konsultuje każdego pacjenta przed zabiegiem.

Trzeci dzień pobytu w Turcji to dzień konsultacji i zabiegu. W zależności od wielkości przeszczepu i ilości graftów zabieg trwa od 3 do 8 godzin. Pobyt w klinice zaczyna się od spotkania z polskim opiekunem, który jest także tłumaczem. Na tym etapie następuje także osobiste spotkanie z Dr. Serkanem Ayginem, który ponownie i osobiście raz jeszcze konsultuje każdego pacjenta. Podczas konsultacji następuje ustalenie ostatecznego planu zabiegu co do ilości przeszczepianych mieszków włosowych, ustalenie linii włosów i ostateczne potwierdzenie metody zabiegu.

W Dr. Serkana Aygin Clinic przeszczep włosów wykonuje się dwiema metodami:

 • Metoda szafirowe FUE. Jest to obecnie najnowocześniejsza metoda zastępująca wcześniejsze micro FUE. Zastosowanie w niej szafirowego ostrza powoduje bardziej precyzyjne pobranie i wszczepienie mieszków włosowych. Tym samym powstają mniejsze ranki. Zdecydowanie skraca to czas gojenia i okres rekonwalescencji pacjenta. Metoda ta potwierdza, że klinika podąża za najbardziej innowacyjnymi metodami przeszczepu włosów i ciągłe doskonali techniki transplantacji.

 • Metoda DHI. To nie tylko obietnica, ale także wyspecjalizowane zespoły i realnie wykonane zabiegi w Dr. Serkan Aygin Clinic. Warto to podkreślić, ponieważ gro klinik umieszcza w swojej ofercie informacje, że wykonuje zabiegi metodą DHI, co nie jest prawdą i w przypadku pacjenta, dla którego metoda DHI jest wskazana zaleca się metodę FUE. Metoda DHI polega na jednoczesnym pobraniu i wszczepieniu mieszków włosowych.

Ankieta zdrowotna i badanie krwi i zabieg przeszczepu włosów.

Po uzupełnieniu dokumentacji o ankietę zdrowotną następuje niezbędne do zabiegu badanie krwi i przygotowanie do zabiegu. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W obecności anestezjologa najpierw jest podawane wstępne znieczulenie, które powoduje, że podanie pacjentowi docelowego znieczulenia, a są to zastrzyki w miejsce przeszczepu, nie jest dla pacjenta odczuwalne. Zatem zabieg przeszczepu włosów w naszej klinice w Turcji przebiega całkowicie bezboleśnie, a co za tym idzie także ograniczamy stres pacjenta.

Po zabiegu przeszczepu włosów pacjent otrzymuje wszelkie potrzebne informacje i leki i zostaje odwieziony przez kierowcę do hotelu.

Ostatni dzień pobytu.

Ostatniego dnia pobytu następuje kolejna wizyta w klinice, gdzie następują po sobie:

 • konsultacja lekarska,
 • zdjęcie opatrunków,
 • pierwsze mycie głowy wraz z instrukcją jak to należy myć głowę samodzielnie w domu,
 • kuracja zimnym laserem LLLT
 • przekazanie pakietów medycznych zawierających kosmetyki pielęgnacyjne,
 • przekazanie certyfikatu przeszczepu włosów, będącego jednocześnie gwarancją na zabieg. Dr Serkan Aygin Clinic wydaje nie tylko certyfikat wykonania przeszczepu włosów. Dokument ten jest gwarancją na zabieg. Taka gwarancja oznacza, że jeśli zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów, nie z winy pacjenta, klinika wykona bezpłatnie zabieg naprawczy.

Warto wspomnieć o samej kuracji laserem LLLT. Jest to całkowicie bezbolesny zabieg, który ma na celu obkurczenie mieszków włosowych, zmniejszenie opuchlizny po zabiegu, a to wszystko wpływać ma korzystnie na proces rekonwalescencji i przyspieszenie gojenia. Więcej o zabiegach laserem LLLT możecie obejrzeć w video – link TUTAJ

Po wizycie w klinice, pacjent zostaje odwieziony na lotnisko i powraca do Polski.

Opieka po przeszczepie włosów

W całym okresie rekonwalescencji i odrastania włosów tj. do 12 miesięcy po zabiegu pacjent ma do dyspozycji naszych konsultantów. FlyMedica jest wyłącznym przedstawicielem Dr. Serkan Aygin w Polsce. Współpraca z kliniką trwa od 5 lat. Przez cały ten czas zorganizowaliśmy setki wyjazdów na przeszczep włosów do Turcji. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się wyjazdy grupowe, zachęcamy do zapoznania się z ofertą: link.

FlyMedica opinie

 • flymedica-opinie
 • flymedica-opinie
 • flymedica-opinie
 • flymedica-opinie
 • flymedica-opinie
 • flymedica-opinie

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji?

Przeszczepy włosów w Turcji są wykonywane już od wielu, wielu lat. Turcja jest jednym z najbardziej zaufanych i cenionych kierunków turystyki medycznej i nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wynika to z tego, że doświadczenie lekarzy w Turcji jest nieporównywalne z resztą świata.

W ciągu kilkunastu lat działalności w samym sercu Stambułu, w klinice Dr Serkana Aygina zostały przeprowadzone tysiące zabiegów przeszczepu włosów u kobiet i mężczyzn z całego świata. W 2019 roku Dr Serkan Aygin Clinic zdobył tytuł „Najlepszej Placówki Turystyki Medycznej” podczas VIII edycji Nagród Turystyki Zdrowotnej.

Sam Dr. Serkan Aygin jest laureatem wielu międzynarodowych nagród i posiada certyfikaty potwierdzające najwyższy poziom w chirurgii transplantologii włosów. Dr. Serkan Aygin najbardziej ceni sobie nagrodę przyznaną przez środowisko medyczne: Europejską Nagrodę Medycyny XXI wieku, którą otrzymał w 2019 roku.

Gala Europejskiej Nagrody Medycyny XXI w.

Wyjazd na przeszczep włosów do Dr. Serkan Aygin Clinic to gwarancja, że Twoim zabiegiem zajmie się chirurg najwyższej światowej klasy.

Zapraszamy na nasze social media: Facebook | Instagram YouTube


Jeśli masz pytania dotyczące zabiegu przeszczepu włosów, przygotowania lub postępowania w okresie rekonwalescencji, skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na każde z nich:

? Telefon: +48 799 370 038

✉ e-mail: kontakt@flymedica.pl