Przejdź do treści

Metoda FUE

Przeszczep włosów w Turcji

metoda-fue

Przeszczep włosów metoda FUE

Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Extraction) to jedna z metod przeczepiania włosów, która polega na pobraniu graftów, czyli poszczególnych jednostek włosowych zawierających od 1 do 4 mieszków włosowych. W przypadku szafirowego FUE do zabiegu używane są prawdziwe szafirowe ostrza. Jest to absolutna innowacja w tej metodzie przeszczepu. Ostrza zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować powstawanie strupów i przyspieszyć proces regeneracji, za pomocą wykonywania mniejszych mikro kanałów w miejscu przeszczepu. Ostre i gładkie ostrza szafiru (1,0-1,3-1,5 mm) pozwalają na wykonanie większej liczby kanałów, w związku z tym można przeszczepić zdecydowanie więcej graftów podczas jednego zabiegu. Włosy do przeszczepu pobierane są z boków i tyłu głowy. Jest to spowodowane występowaniem na tym obszarze szczepów włosów dominujących, tj. takich, które nigdy nie wypadną, ponieważ są wolne od działania DHT, czyli dihydrotestosteronu. Podczas zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE mikro kanały otwiera się z wykorzystaniem szafirowych ostrzy. Ogromną zaletą ich zastosowania jest wielkość wykonanych kanałów, która jest taka sama jak długość mieszków włosowych. 

Przeszczep-włosów-FUE

Podczas jednego zabiegu w klinice Dr. Sekana Aygin przeszczepianych jest do 5000 graftów — ilość zależy od gęstości włosów pacjenta w miejscu pobrania.

Zasadnicza różnica pomiędzy metodą FUE i tradycyjną metodą przeszczepu włosów, tj. STRIP, polega na pobraniu pojedynczych zespołów mieszkowych, bez użycia skalpela. Metoda STRIP polega na wycięciu sporego paska skóry wraz z mieszkami włosowymi, a to powoduje pozostawienie blizn. Przeszczep włosów metodą FUE jest mało inwazyjny i nie pozostawia blizn. Dużą zaletą takiego zabiegu jest możliwość szybkiego powrotu do normalnych czynności życiowych. Zabieg jest bezbolesny i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym obszarów pobierania i wszczepiania włosów.

Podczas zabiegu Szafirowe FUE wykorzystuje się szafirowe ostrza. Ostrza wykonane są z prawdziwego kamienia szlachetnego, a ich kształt pozwala na wykonanie bardzo precyzyjnego nacięcia podczas pobierania i wszczepiania graftów. Przeszczep włosów z wykorzystaniem szafirowego ostrza staje się bardziej precyzyjny, co pozwala na większa ilość przeszczepianych graftów. W porównaniu do ostrza metalowego wykorzystywanego w metodzie micro FUE – zastosowanie ostrza szafirowego zapewnia regularny kształt nacięć, brak ryzyka uszkodzenia pozostałych mieszków włosowych,  precyzyjny kont nacięć – w rezultacie naturalny wygląd włosów. 

Zalety przeszczepu włosów metodą szafirowego FUE

Bardziej precyzyjne nacięcia –  osiągane dzięki właściwościom stosowanych ostrzy szafirowych.

Niskie ryzyko wystąpienia zarówno powikłań, jak i uszkodzeń tkanki.

W porównaniu z ostrzami stalowymi FUE – ostrza szafirowe umożliwiają gęstsze przeszczepianie, co poszerza możliwość zastosowania tej metody także u osób z zaawansowaną utratą włosów.

Wraz z możliwością gęstszego przeszczepu graftów, metoda ta u osób z większą gęstością włosów umożliwia uzyskanie jeszcze bardziej naturalnego wyglądu.

WYJAZD GRUPOWY NA PRZESZCZEP WŁOSÓW

z polskim opiekunem BEZ DODATKOWYCH OPŁAT

Bezpłatna
konsultacja lekarska:

PROMOCJA

Jak odzyskać świetny wygląd i gęste włosy bez wydawania fortuny?

Sprawdź naszą aktualną ofertę promocyjną.