fbpx
Przejdź do treści

Dlaczego warto zrobić przeszczep włosów?

Przeszczep brody w Turcji - najlepszy sposób na bujną brodę i wąsy

W tym artykule przedstawiamy 7 powodów dlaczego warto zrobić przeszczep włosów.

Problem z wypadaniem włosów dotyka tysięcy osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Chociaż najbardziej powszechną przyczyną utraty włosów jest łysienie dziedziczne, schorzenie może być wywołane także innymi czynnikami, takimi jak zmiany hormonalne, niedobór składników odżywczych czy stres. Poza włosami skóry głowy, łysienie może objąć także brwi i zarost, czyli brodę i wąsy. Zabieg przeszczepu włosów przeszedł wiele zmian na przestrzeni lat. Obecnie jest to szczegółowo dopracowana, małoinwazyjna i praktycznie bezbolesna procedura zaliczana do zabiegów medycyny estetycznej.

Na czym polega przeszczep włosów? Przeszczep włosów to operacja mikrochirurgiczna w znieczuleniu miejscowym, podczas której wykonuje się przeszczep do 5000 mieszków włosowych tzw. graftów. Przeszczep włosów można wykonać: metodą FUE i metodą DHI. Totalną nowością jest metoda szafirowe FUE. Mieszki włosowe pobiera się z obszaru, który jest odporny na działanie DHT, czyli dihydrotestosteronu odpowiedzialnego za ubytek włosów z przodu, w zakolach i na potylicy. Po zabiegu przeszczepu włosów pacjent odzyskuje swój naturalny wygląd, a przeszczepione mieszki włosowe niczym nie różnią się od pozostałych włosów.

Korzyści z przeszczepu włosów.

Jeśli na Twojej głowie pojawiły się zakola, a włosy ulegają przerzedzeniu i źle się z tym czujesz, przeczytaj, dlaczego warto zrobić przeszczep włosów.

Po przeszczepie włosów wyglądasz lepiej

Utrata włosów wpływa na Twój wygląd i decyduje nie tylko o tym, jak Ty sam siebie postrzegasz, ale także jak widzą Cię inni. Brak włosów może sprawić, że wyglądasz na starszego, niż w rzeczywistości jesteś. Rzadkie włosy na skórze głowy lub twarzy mogą sprawiać wrażenie nieuczesanych i niezadbanych, co może negatywnie wpływać na Twoje samopoczucie.

Przeszczep włosów w znacznym stopniu poprawi Twój wygląd. Polubisz swoje odbicie w lustrze, które widzisz każdego dnia. Zabieg przeszczepu włosów zapewni młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd.

Jesteś bardziej pewny siebie

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego wyglądu, spada Twoja samoocena i pewność siebie. Unikasz spotkań z przyjaciółmi i nawiązywania nowych znajomości. Mogą nawet przestać cieszyć Cię zajęcia, które wcześniej uwielbiałeś, nawet jeśli nie mają one związku z wyglądem włosów. Brak pewności siebie może także negatywnie odbić się na wynikach Twojej pracy.

Powszechnie wiadomo, że jeśli dobrze wyglądasz, to dobrze się czujesz. Przeszczep włosów poprawi Twój wygląd, zatem pomoże Ci również odzyskać pewność siebie. Po zabiegu przeszczepu włosów Twoja samoocena i pewność siebie mogą być większe, niż kiedykolwiek sądziłeś.

Wyglądasz naturalnie

dlaczego-wart0-zrobić-przeszczep-włosów

Najnowsze metody zabiegów transplantacji włosów uległy znacznemu polepszeniu w porównaniu do trendów panujących w latach 70. i 80. Przestarzała technika skutkowała bliznami i nienaturalnym wyglądem włosów pacjenta. Nowoczesne zabiegi przeszczepu włosów metodą FUE i metodą DHI, polegają na pobieraniu i przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych, co pozwala zachować wyjątkową precyzję i sprawia, że fryzura jest gęsta, a linia włosów naturalna. Nikt nie rozpozna, że poddałeś się zabiegowi transplantacji włosów, a jedyne, co będzie można dostrzec to Twoja piękna fryzura.

Osiągasz ​trwałe efekty

Zabieg transplantacji włosów przynosi trwałe rezultaty. Mieszki włosowe pobrane z obszaru dawczego są odporne na działanie czynników genetycznych tzn. nawet w przypadku łysienia androgenowego lub innych zaburzeń genetycznych, przeszczepione mieszki włosowe nie wypadną. Oznacza to, że będziesz cieszył się bujną fryzurą, brodą, wąsami czy brwiami do końca życia.

Krok od wymarzonej fryzury

W przypadku utraty włosów, możliwości doboru i stylizacji fryzury są bardzo ograniczone. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, posiadanie bujnej fryzury wiąże się z możliwości swobodnego doboru fryzury i modelowania włosów. Opcje są nieograniczone. Możesz zapuścić długie włosy albo nosić krótką fryzurę, związać włosy lub wybrać luźną fryzurę z rozpuszczonych włosów. Uprawiając sport, wychodząc do pracy, czy też uczestnicząc w formalnej kolacji – zawsze będziesz mógł wystylizować swoje włosy w odpowiedni do okoliczności sposób, wywierając przy tym dobre wrażenie.

Po zagojeniu skóry głowy można powrócić do normalnej pielęgnacji włosów.

Zwiększysz swoją aktywność w mediach społecznościowych

W dzisiejszych czasach życie toczy się w sieci. Platformy społecznościowe pozwalają pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną, a portale randkowe, strony biznesowe, czy strony firmowe nawiązać nowe znajomości. Na każdym z tych portali publikujesz swoje zdjęcia. Jeśli będziesz zadowolony z wyglądu swoich włosów — Twoja aktywność w sieci nie będzie w żaden sposób ograniczona. Twoja samoocena znacznie się poprawi, a Ty będziesz wywierał dużo lepsze wrażenie w przestrzeni mediów społecznościowych.

Osiągniesz sukces zawodowy

dlaczego-warto-zrobic-przeszczep-wlosow

 

Atrakcyjny wygląd i pewność siebie może mieć wpływ na Twoją karierę zawodową. Jeśli łysienie wpływa na Twoją samoocenę – dostrzega to Twoje otoczenie, także w pracy i może mieć to wpływ na Twoją pozycję zawodową. Dzięki transplantacji włosów, odzyskasz dawny wygląd włosów, będziesz wyglądać młodziej, co z pewnością doda Ci pewności siebie. Pewność siebie sprawia, że zostaniesz zauważony w pracy, wyróżnisz się na spotkaniu rekrutacyjnym lub zdobędziesz wymarzone zatrudnienie.

Przeszczep włosów wpływa na postrzeganie siebie, poprawę samooceny i pewności siebie, a to z kolei ma wpływ na podejście do życia w sferze osobistej i zawodowej.

Wraz ze wzrostem świadomości i korzyści płynących z zabiegu przeszczepu włosów, nasi pacjenci coraz częsciej informują nas o pozytywnym odbiorze otoczenia na decyzję o zabiegu. Mogą liczyć na wsparcie oraz pełną akcpetację swojego środowiska. Dlatego tak bardzo wierzymy, że warto!

Przeczytaj także: Jak wybrać klinikę przeszczepu włosów w Turcji?

Zapraszamy na nasze social media: Facebook | Instagram | YouTube