Przeszczep włosów – dlaczego Turcja?

przeszczep-wlosow-dlaczego-turcja

Analizując zagadnienie przeszczepów włosów, z pewnością dotarły do Ciebie informacje o profesjonalnych zabiegach w Turcji. W tym artykule odpowiemy na najważniejsze pytania związane z przeszczepem włosów w Stambule.

Przeszczep włosów dlaczego Turcja?

Nasz przewodnik przeprowadzi Cię przez kluczowe zagadnienia całego procesu przeszczepu włosów. Odpowiemy na podstawowe i jednocześnie najczęściej zadawane pytanie: dlaczego przeszczep włosów w Stambule jest tak popularny?

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji – dlaczego cena jest tak atrakcyjna?

Średni koszt przeszczepu włosów w Turcji wynosi w przeliczeniu na polską walutę około 16.000 złotych. Dla porównania – taki sam zabieg przeprowadzony w Wielkiej Brytanii to wydatek rzędu 160.000 złotych. Różnica jest oczywista. Jednak nieoczywiste jest to, że Klienci korzystający z klinik transplantologicznych w Turcji, spodziewać się mogą równie wspaniałych efektów zabiegu, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług. Tym samym Turcja dostępna jest dla każdego z Was, oferując pełny profesjonalizm świadczonych usług.

Głównym powodem, dla którego Turcja oferuje i utrzymuje niski poziom cen za zabiegi przeszczepów włosów jest fakt, że krajowe kliniki posiadające akredytację Joint Commission International (JCI) są wspierane przez rząd.

Czym jest akredytacja JCI? – warto wiedzieć.

„JCI”, czyli Joint Commission International jest spółką zależną od „JCAHO” – jednostki certyfikującej z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która udzieliła już ponad 18 000 akredytacji szpitalom w USA. Organizacja JCAHO powołała do życia spółkę JCI, aby rozszerzyć tę usługę akredytacyjną na całym świecie, w celu zapewnienia wysokiej jakości świadczonych usług medycznych dla obiektów turystyki medycznej. Akredytacje przyznawane są instytucjom, które spełniają lub przewyższają ponad 200 rygorystycznych wymogów, ukierunkowanych na bezpieczeństwo i jakość świadczonej opieki. Standardy te uwzględniają również czynniki prawne, kulturowe i religijne obowiązujące w szpitalu, który występuje o akredytację.

Specjaliści w dziedzinie przeszczepu włosów – czy to możliwe?

TAK. Niskie koszty zabiegu nie są dominującym czynnikiem, wpływającym na olbrzymie zainteresowanie zabiegami przeszczepu włosów w Turcji. Wielu pacjentów przyciąga do tego kraju doświadczona kadra chirurgów. Na przestrzeni lat, operowali oni tysiące pacjentów, którzy mogą pochwalić się doskonałymi efektami pooperacyjnymi. Jako specjaliści od odbudowy włosów, zespoły medyczne w Turcji przeprowadzają każdą operację z niezwykłą precyzją, mając na względzie przede wszystkim niesienie pomocy pacjentowi.

Oprócz niskich kosztów i wyspecjalizowanych lekarzy Turcja znana jest również na całym świecie ze swoich długoletnich badań nad wypadaniem włosów. Infrastruktura krajowa to około 500 klinik i szpitali wykonujących od dawna przeszczepy włosów. Niezwykle duża ilość specjalistycznych placówek medycznych i prowadzonych w nich badań, pozwoliła tureckim chirurgom zdobyć ogromne doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie. W rezultacie Turcja jest postrzegana jako oczywisty wybór, ze względu na doskonałą jakość usług i wykorzystanie innowacyjnych metod przeszczepów.

przeszczep-wlosow-dlaczego-turcja

Opieka nad pacjentem – krok po kroku.

KROK 1.  Kwalifikacja do przeszczepu włosów.

Pierwszym krokiem w kierunku klasyfikacji kandydata do przeszczepu włosów jest uzyskanie informacji na temat:

  • ilości dostępnych włosów w obszarze dawczym,
  • jakość obszaru dawczego,
  • wielkości łysiejących obszarów, które podlegać będą leczeniu.

Proces ten chirurg przeprowadza, korzystając ze Skali Norwooda. Elementy, które decydują o jakości obszaru dawczego to kolor włosów, ich średnica i kształt (kręcone lub proste) oraz gęstość mieszków włosowych.

Na tym etapie pacjent wysyła odpowiednio wykonane zdjęcia, które posłużą do wstępnego oszacowania liczby potrzebnych graftów i wymaganych sesji.

jak-wybrac-klinike-przeszczepu-wlosow-w-turcji

Najważniejsza jest ocena możliwości pozyskania optymalnej ilości przeszczepionych włosów z obszarów dawczych. Określenie tej liczby ma decydujący wpływ na uzyskanie oczekiwanych wyników po operacji.

KROK 2. Zabieg — metody przeszczepu włosów w Turcji.

Dwie najpopularniejsze metody przeszczepu włosów to:

  • ekstrakcja jednostek mieszków włosowych FUE,
  • bezpośrednia implantacja włosów DHI.

Nadrzędnym celem chirurgów jest zapewnienie pacjentowi oczekiwanych rezultatów po operacji, dlatego zastosowana przez lekarza metoda jest zawsze ściśle uzależniona od wyników badań przeprowadzonych podczas procesu klasyfikacji pacjenta do transplantacji włosów. Wysokie standardy usług świadczonych w tureckich klinikach, to gwarancja wyboru odpowiedniej metody operacji oraz osiągnięcie optymalnego efektu.

Wyspecjalizowane kliniki mają w swojej ofercie obie metody zabiegów i w zależności od potrzeb pacjenta dopasowują plan przeszczepu włosów – do takich klinik należy Dr. Serkan Aygin Clinic.

Bardzo często spotykaną metodą przeszczepu włosów jest tzw. mikro FUE. Metoda ta polega na wykonaniu nacięć przy pobieraniu mieszków włosowych tj. graftów, następnie wykonaniu kolejnego nacięcia w obszarze przeszczepu i umieszczeniu mieszka włosowego w tym nacięciu.

W Klinice Dr. Serkana Aygina w metodzie tej stosowane jest bardziej zaawansowane narzędzie tj. ostrze szafirowe, dzięki temu nacięcie jest niezwykle precyzyjne, a proces gojenia znacznie się skraca. Metoda ta nazwana jest szafirowe FUE.

Metoda DHI w głównej mierze opiera się na pobraniu i wszczepianiu graftów jednocześnie. Wykorzystywana jest w przypadku włosów długich (nie wymaga golenia głowy), a także w przypadku konieczności zagęszczenia włosów. Tylko wyspecjalizowane kliniki oferują tę metodę przeszczepu włosów, ponieważ wymaga ona dodatkowych kwalifikacji zespołu medycznego, odpowiednich narzędzi i dużego doświadczenia lekarza.

Warto podkreślić, że zabieg transplantacji włosów jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Podanie znieczulenia wymaga wykonania zastrzyków w obszarze dawczym i biorczym i może to być nawet 30 ukłuć. W klinice Dr. Serkana Aygina został wprowadzony kompletnie bezbolesny etap znieczulenia zwany miękką sedacją. W obecności lekarza anestezjologa pacjent otrzymuje najpierw znieczulenie bezigłowe, dzięki temu nie odczuwa już podania znieczulenia miejscowego w obszar przeszczepu.

KROK 3. Po zabiegu – opieka nad pacjentem po przeszczepie włosów.

Po przeprowadzonym zabiegu, klinika (z pomocą doświadczonego asystenta medycznego mówiącego w ojczystym języku pacjenta) zapewni dostęp do wszelkich informacji o zabiegu. Standardy opieki gwarantują pacjentowi pełny komfort komunikacyjny i uzyskanie odpowiedzi na wszelkie pytania, które mogą pojawić się po operacji.

W klinice oferującej najwyższe standardy leczenia, opieka nad pacjentem nie kończy się po operacji. Przedstawiciel kliniki w kraju opiekuje się pacjentem, także podczas całego procesu odbudowy włosów po przeprowadzonym przeszczepie, aż do uzyskania nowych włosów.

Jak wybrać klinikę przeszczepu włosów w Turcji?

Decydując się na przeszczep włosów w Turcji, należy uwzględnić trzy czynniki:

  • doświadczenie i kwalifikacje zespołu medycznego,
  • ocena estetyczna efektów wykonanych wcześniej zabiegów,
  • opieka po zabiegowa.

Niewątpliwie standard usług medycznych w Stambule, w zakresie zabiegu transplantacji włosów, jest wysoki, a eksperci, tacy jak Dr. Serkan Aygin, wiodą prym w tej dziedzinie. Aygin od ponad 25 lat wykonuje z powodzeniem zabiegi przeszczepu włosów. Jest zdobywcą tytułu najlepszego chirurga transplantacji włosów w 2019 roku, przyznawanego przez European Awards in Medicine i Best Medical Tourism Facility. W swojej karierze pomógł kilkunastu tysiącom pacjentów z całego świata, dokładnie analizując ich potrzeby oraz szczegółowo planując każdy zabieg.

Jak wybrać klinikę przeszczepu włosów – czytaj więcej.

Dodatkowe pakiety dla pacjentów.

Specjalistyczne kliniki przeszczepu włosów w Turcji, spełniające najwyższe standardy usług, oferują pacjentom także tzw. pakiety all inclusive. Obejmują one dodatkowo (oprócz możliwości wykonania zabiegu przeszczepu włosów) zakwaterowanie w hotelu, leczenie po zabiegowe oraz transfery z lotniska i z powrotem.

Oferują również możliwość wykonania przeszczepów wielu pacjentom, w określonej z góry cenie, w ramach grupowych pakietów zabiegowych. Takie rozwiązanie zapewnia indywidualnemu klientowi uzyskanie bonusu w postaci gwarancji stałej ceny zabiegu, bez względu na zaawansowany stan łysienia i wybraną metodę operacji. 

Warto podkreślić, że Dr. Serkan Aygin Clinic jest jedyną kliniką przeszczepu włosów poświadczającą wykonanie zabiegu – GWARANCJĄ.

Obecnie trwa promocja urodzinowa – WYJAZD GRUPOWY Z POLSKIM OPIEKUNEM I MOC PREZENTÓW – zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ.