Skip to content

Przeszczep włosów | PYTANIA

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
przeszczep-włosów-pytania

W przypadku jakichkolwiek innych pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji. 

Przeszczep włosów - najczęściej zadawane pytania.

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji? –  to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Turcja jest prekursorem przeszczepów włosów. To właśnie w Turcji przeprowadza się najwięcej zabiegów na świecie, przez co doświadczenie lekarzy w tej dziedzinie jest ogromne. Dr Serkana Aygin transplantacją włosów zajmuje się od 1996 r. Gwarancją jakości, są tysiące zadowolonych pacjentów oraz liczne międzynarodowe nagrody doktora. 

Zabieg przeszczepu włosów przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to konieczność nakłucia miejsca dawczego i biorczego i podanie preparatu znieczulającego. Może to być nawet 30 zastrzyków. Aby pacjent nie odczuwał podawania znieczulenia stosujemy dodatkowo miękką sedacje w asyście anestezjologa. Takie połączenie gwarantuje przeprowadzenie zabiegu bez bólu.

Jeśli borykasz się z łysieniem androgenowym to jest duża szansa, że Twój przypadek zostanie zakwalifikowany do przeszczepu włosów. Wystarczy, że prześlesz do nas swoje zdjęcia, a Dr. Serkan Aygin bezpłatnie skonsultuje Twój przypadek i udzieli informacji, ile graftów tzn. mieszków włosowych przewiduje na uzupełnienie Twojego ubytku.

Cena zabiegu w naszej klinice w Turcji jest zdecydowanie niższa niż w Polsce. Mówimy tutaj o koszcie zabiegu, ale także wszystkich kosztach organizacyjnych jak hotel, transfery w Turcji czy obecność tłumacza w klinice. Płatność dokonywana jest w pełni na miejscu w klinice. Nie pobieramy od pacjentów żadnych prowizji ani opłat rezerwacyjnych.

Każdy pakiet zawiera niezbędne badania przed zabiegiem, zabieg przeszczepu włosów wybraną metodą, kurację chłodnym laserem, transfery w Turcji, zakwaterowanie w hotelu, opiekę tłumacza, niezbędne leki oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Warto podkreślić, że cena samego zabiegu jest stała i nie zależy od ilości przeszczepianych graftów. 

Jeszcze przed pandemią zabiegi przeszczepu włosów wykonywane były z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych, w naszych salach zabiegowych wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Lekarze i asystenci przeszczepu włosów wykonują zabieg przy użyciu sprzętu zapewniającego najwyższy poziom higieny i bezpieczeństwa. Dodatkowo pacjent, który jest poddawany zabiegowi przeszczepu włosów, otrzymuje jednorazową maskę oraz “ubranie”. Obecnie środki ostrożności są wyśrubowane ponad wymagania jakie nakłada obowiązujące prawo, wszystko po to, aby zapewnić pacjentom komfort i bezpieczeństwo.  Materiał video: bezpieczeństwo w klinice.

W procesie przeszczepu włosów bierze udział 5-osobowy zespół , który ściśle współpracuje z Dr. Serkan Aygınem.

Dr. Aygin osobiście kwalifikuje pacjenta do zabiegu, ustala ostatecznie obszar zabiegu i ilość przeszczepianych graftów, a także jest obecny na sali zabiegowej w kluczowych momentach zabiegu. 

Po zabiegu zalecamy odpoczynek. Strupy powstałe w obszarze biorczym goją się w ciągu 10 do 15 dni. Jeśli to możliwe zalecamy przez ten czas pozostać w domu. Pierwsze dwa tygodnie są kluczowe jeśli chodzi o przyjmowanie się graftów po zabiegu.  Po tym czasie twój wygląd zacznie wracać do normy. Wszystkie zalecenia po zabiegu w zakresie pielęgnacji skóry głowy, aktywności zawodowej i sportowej, suplementacji otrzymasz w formie pisemnej bezpośrednio od FlyMedica. 

Przeszczepowi włosów może poddać się każdy, kto ukończył 20 lat. Jednak ostateczna decyzja zapada po konsultacji. Pacjent powinien mieć wystarczającą ilość zdrowych włosów do przeszczepu w okolicy dawczej. Dodatkowo rodzaj wypadania włosów będzie również determinował kwalifikację do przeszczepu włosów. Więcej o kryteriach kwalifikacji do przeszczepu włosów przeczytaj tutaj. 

Przeszczepione włosy są pobierane z tyłu i po bokach głowy, określanych jako obszar dawczy. Obszar ten jest również nazywany „strefą bezpieczną”, ponieważ mieszki włosowe w tym miejscu nie są narażone na działanie hormonu DHT.  Są one genetycznie odporne na wypadanie włosów. Dlatego właśnie przeszczepione włosy nie wypadną. Przeszczep włosów z obszarów dawczych odpornych na działanie DHT jest skuteczną metodą na odzyskanie utraconych włosów. 

W Stambule musisz zostać co najmniej 3 dni. Plan zabiegu jest sporządzany z lekarzem na drugi dzień po przyjeździe, natomiast zabieg może odbyć się następnego dnia. Pobyt obejmuje zazwyczaj 3 noce i 4, co daje możliwość przeznaczenia czasu, także na relaks w łaźni tureckiej lub na zwiedzanie Stambułu do czego gorąco zachęcamy. 

Bezpłatna
konsultacja lekarska:

PROMOCJA

Jak odzyskać świetny wygląd i gęste włosy bez wydawania fortuny?

Sprawdź naszą aktualną ofertę promocyjną.