Skip to content

Przeszczep włosów w Turcji

ŻADNYCH BLIZN

Nie pozostawia blizn i trwałych komplikacji po zabiegu, na przykład: uczucia bólu, drętwienia.

BEZ BÓLU

Dzięki zastosowaniu miękkiej sedacji, pacjent nie odczuwa żadnego bólu nawet podczas podawania znieczulenia miejscowego.

NATURALNY EFEKT

Bardzo naturalny efekt z możliwością ponownej interwencji, w celu osiągnięcia maksymalnych rezultatów.

Efekty przed i po przeszczepie włosów Turcja

Efekty po przeszczepie włosów najlepiej pokazać na przykładach wykonanych zabiegów.

Dlatego prezentujemy galerię efektów przed i po przeszczepie włosów pacjentów, którzy skorzystali z 

zabiegu w naszej klinice.

Dr Serkan Aygin - Przeszczep włosów Turcja

Przeszczep włosów w Turcji skuteczną metodą na łysienie.

Problem łysienia dotyka coraz większy odsetek społeczeństwa. Składa się na to wiele czynników, które powodują, że struktura włosów staje się słabsza, a ich ilość systematycznie się zmniejsza. Już w wieku 20 lat osoby mogą dostrzec u siebie zmiany w wyglądzie swoich włosów.

Są one albo zniszczone, albo jest ich coraz mniej. Przeszczep włosów okazuje się jedynym skutecznym rozwiązaniem na uporanie się z problemem łysienia andorogenowego, dającym efekty satysfakcjonujące pacjenta. Transplantacja włosów polega na chirurgicznym pobraniu włosów z jednej partii ciała i wszczepieniu ich tam, gdzie są widoczne ubytki.

Należy zaznaczyć, że zabiegowi częściej poddają się mężczyźni, co wynika ze szkodliwego działania męskiego hormonu – dihydrotestosteronu (DHT).

Dla osiągnięcia bardziej spektakularnych efektów specjaliści opracowali nową metodę przeszczepiania włosów tj. metoda FUE (Follicular Unit Extraction). Technologia ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony pacjentów i z powodzeniem stosowana jest w Dr. Serkan Aygin Clinic od 2005 r.

Na czym polega zabieg transplantacji włosów?

Przeszczep włosów zaliczany jest do zabiegów medycyny estetycznej, jest to zabieg mikrochirurgiczny, który jest skuteczną i bezpieczną metodą na odzyskanie utraconych włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Zabieg transplantacji włosów wykonuje się przy niewielkiej interwencji chirurga transplantologa włosów.

Zabieg przeszczepu włosów jest skutecznym i trwałym rozwiązaniem dla mężczyzn cierpiących na łysienie typu męskiego, zwanego właśnie łysieniem androgenowym. Mieszki włosowe inaczej zwane graftami pobiera się od pacjenta z tzw. obszaru dawczego i przeszczepia w tzw. obszar biorczy. W klinice Dr. Serkana Aygina stosuje się dwie metody przeszczepu włosów, tj. przeszczep włosów metodą FUE i metodą DHI. Metoda FUE stosowana jest w najbardziej nowoczesnej technice, czyli szafirowe FUE. Zastosowanie narzędzi z szafirowym ostrzem powoduje bardzo precyzyjne nacięcia, co oznacza, że ranki są mniejsze, a to z kolei powoduje skrócenie okresu rekonwalescencji po zabiegu. Zabieg transplantacji włosów wykonujemy także u osób, które utraciły włosy w wyniku chorób lub wypadków.

Zabieg przeszczepu włosów w Turcji trwa średnio od 3 do 6 godzin. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dr. Serkan Aygin jako pierwszy opracował i wprowadził dodatkowo w swojej klinice bezigłowe znieczulenie tzw. miękką sedację, wykonywaną w obecności anestezjologa. Dzięki temu podanie znieczulenia miejscowego w obszarze zabiegu jest dla pacjenta całkowicie bezbolesne. Niewątpliwie ma to wpływ na poziom stresu pacjentów podczas zabiegu. O tym jak bezstresowy jest sam zabieg, niech świadczy fakt, że większość pacjentów zabieg przeszczepu włosów zazwyczaj przesypia. 
Podczas zabiegu są robione przerwy na odpoczynek lub spożycie napojów. Posiłek natomiast jest podawany dopiero po zabiegu transplantacji. Na każdym etapie pobytu w Turcji jak i podczas zabiegu pacjent może liczyć na pełne wsparcie personelu medycznego w tym polskiego opiekuna.

Po powrocie do Polski pacjent pozostaje pod naszą opieką do 12 miesięcy po zabiegu. W tym czasie pozostajemy do dyspozycji w zakresie pytań i konsultacji. Wspólnie obserwujemy poszczególne etapy po przeszczepie włosów w Turcji. 

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji?

Przeszczepy włosów w Turcji wykonywany już od wielu lat. Turcja jest jednym z najbardziej popularnych i zaufanych kierunków turystyki medycznej i nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego że doświadczenie lekarzy w Turcji jest nieporównywalne z resztą świata.

W ciągu kilkunastu lat działalności w samym sercu Stambułu, w klinice Dr Serkana Aygina zostały przeprowadzone tysiące zabiegów przeszczepów włosów u kobiet i mężczyzn z całego świata. W 2019 roku Klinika Dr Serkana Aygina zdobyła tytuł „Najlepszej Placówki Turystyki Medycznej” podczas VIII edycji Nagród Turystyki Zdrowotnej.

W tym samym roku dr Serkan Aygin zdobył, także tytuł najlepszego chirurga transplantacji włosów w Europie.

Tak wykonujemy zabiegi przeszczepu włosów u kobiet.

Choć większość pacjentów przeszczepu włosów to mężczyźni, jednak coraz więcej kobiet interesuje się transplantacją włosów,  jako rozwiązaniem na odzyskanie lub zagęszczenie włosów. Kobiety zazwyczaj decydują się na transplantację włosów w celu obniżenia linii włosów lub dodania im objętości.

Z reguły większość pacjentów wraca do pracy po kilku dniach. Ponadto, zalecamy dodatkowy tydzień zwolnienia w pracy pacjentom, którzy są narażeni w pracy na urazy głowy lub działanie pyłu czy słońca.

Szczegóły zaleceń po zabiegu otrzymasz w klinice, natomiast więcej na ten temat przeczytaj tutaj https://flymedica.pl/przeszczep-wlosow-zalecenia-po-zabiegu/ 

Nie zalecamy ścinania włosów przed zabiegiem przeszczepu włosów, ponieważ lekarz podczas konsultacji, będzie mógł uzyskać więcej informacji i lepiej ocenić stan utraty włosów.

Po konsultacji wszystkie potrzebne zabiegu jak ścięcie, podcięcie czy zgolenie włosów zostanie wykonane w klinice.

Transplantacja włosów jest wykonywana w znieczulenia miejscowym, co oznacza, że nie będziesz odczuwał żadnego bólu. Od 2019 roku dla zwiększenia komfortu pacjentów podczas przeszczepu włosów Klinika Dr. Serkan Aygin przeprowadza zabiegi z zastosowaniem tzw. sedacji. Przy zastosowaniu sedacji, pacjent pozostaje przytomny, ale nie odczuwa żadnego bólu, nie poczuje momentu pobierania przeszczepów, tworzenia strefy przeszczepu ani procesu transplantacji. Cała procedura przebiega bezboleśnie i komfortowo i w obecności anestezjologa.

Wyjazd zaplanowany jest na 4 dni tj. 3 noce w hotelu. W ramach wybranego pakietu zapewniamy hotel cztero- lub pięciogwiazdkowy. Pierwszy dzień przyjazdu: zakwaterowanie, kolacja. Drugi dzień pobytu zaplanowany jest na zwiedzanie, trzeci dzień to dzień zabiegu. Kolejnego dnia następuje konsultacja, zdjęcie opatrunków, pierwsze mycie głowy i przekazanie wszystkich zaleceń.

Kwalifikacja do zabiegu przeszczepu włosów jest bezpłatna i wykonywana online. Dr. Serkan Aygin osobiście konsultuje każdego pacjenta. Po konsultacji otrzymujecie Państwo ocenę zabiegu – proponowaną ilość przeszczepionych graftów, a także pełną ofertę cenową.

Po zdecydowaniu się na zabieg i przyjeździe do kliniki następuje osobista konsultacja z Dr. Serkanem Ayginem. Lekarz dokonuje ponownej oceny i potwierdza wstępnie ustalony zakres lub dokonuje korekty zakresu zabiegu. Istotne zatem jest fakt, że koszt zabiegu w naszej klinice nie zależy od ilości przeszczepianych mieszków włosowych, ponieważ podczas osobistej konsultacji doktor może zwiększyć zakres zabiegu i nie będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami po stronie pacjenta.

Przeszczep włosów Turcja

Etapy zabiegu

KROK 1

WSTĘPNE PRZYGOTOWANIE

Jest to etap, na którym lekarz wraz z asystentami analizuje plan przeszczepu włosów i zleca przygotowanie obszaru zabiegowego zgodnie z planem przeszczepu włosów pacjenta. Podczas konsultacji lekarz może zdecydować o zwiększeniu ilości graftów do przeszczepu, nie ma to jednak wpływu na ustaloną wcześniej cenę pakietu.
KROK 1
KROK 2

STERYLIZACJA I ZNIECZULENIE

Obszary dawcze i biorcze są dezynfekowane. Następnie zgodnie z zaleceniami anestezjologia pacjentowi podawana jest miękka sedacja — rodzaj znieczulenia, który całkowicie eliminuje odczuwanie podawania dalszego znieczulenia miejscowego. Stan pacjenta jest stale monitorowany przez urządzenia medyczne.
KROK 2
KROK 3

POBIERANIE GRAFTÓW

Kolejny etap to pojedyncze pobierania graftów za pomocą niewielkich igieł punkcyjnych o średnicy od 0,75 mm do 1 mm z obszaru z tyłu głowy i brody. Obszar pobrania został wcześniej określony podczas konsultacji i planowania zabiegu pacjenta. Pobrane mieszki włosowe są sortowane na pojedyncze i wielowłosowe oraz przechowywane w specjalnym płynie w temperaturze +4 C°
KROK 3
KROK 4

WYKONANIE MIKROKANALIKÓW

Wykonywane są nacięcia pod przeszczep graftów w ilości odpowiadającej zaplanowanej ilości mieszków włosowych oraz z zachowaniem wyznaczonej linii przeszczepu włosów. Nacięcia wykonywane są zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów u pacjenta pod kątem 40-45 stopni dla uzyskania najbardziej naturalnego wyglądu włosów.
KROK 4
KROK 5

PRZESZCZEP MIESZKÓW

Jest to etap decydujący w przeszczepie włosów, gdzie zaczynając od wyznaczonej linii włosów, wykonywane jest wszczepianie graftów w obszar dawczy przeszczepu. W ten sposób uzyskiwany jest jeszcze bardziej naturalny efekt przeszczepu włosów. Grafty wielowłosowe i pochodzące z obszaru brody są przeszczepiane pomiędzy inne, w celu zagęszczenia przeszczepu.
KROK 5
KROK 6

OPATRUNEK

Po zabiegu na obszar, z którego zostały pobrane grafty, są zakładane opatrunki. Asystent udziela porad pacjentowi, co należy robić do zmiany opatrunku następnego dnia po operacji. Ustalona zostaje wizyta w klinice dnia następnego.
KROK 6

Przeszczep włosów w Turcji od czego zacząć?

Klinika Dr. Serkana Aygina świadczy usługi przeszczepu włosów w Turcji na najwyższym światowym poziomie. W roku 2019 klinika zdobyła tytuł Najlepszej Placówki Turystyki Medycznej” podczas VIII edycji Nagród Turystyki Zdrowotnej.

Wyjazd na przeszczep włosów do Dr. Serkan Aygin Clinic to gwarancja, że Twoim zabiegiem przeszczepu włosów zajmie się chirurg najwyższej światowej klasy.

Obsługą pacjenta w procesie przeszczepu włosów w Turcji od początku do końca zajmuje się wyłączny przedstawiciel kliniki w Polsce tj. firma FyMedica.

Pierwszy krok do zabiegu na przeszczep włosów to bezpłatna konsultacja online z Dr. Serkanem Ayginem.

Jak odbywa się konsultacja do zabiegu przeszczepu włosów?

Pacjent wysyła do nas do FlyMedica zdjęcia swoich włosów. Szczegółowa instrukcja jak należy wykonać zdjęcia znajduje się TUTAJ.

Dr. Serkan Aygin konsultuje pacjenta, ocenia możliwości przeszczepu włosów, po czym wysyła ocenę, na którą się składają:

 • metoda zabiegu w zależności od możliwości i potrzeb pacjenta jest to metoda szafirowe FUE lub metoda DHI,
 • informacja, jaka potrzebna jest ilość przeszczepionych mieszków włosowych, czyli graftów i obszar, z którego mieszki włosowe zostaną pobrane. Czym są grafty przeczytaj tutaj.
 • obszar zabiegu tj.: zakola, czoło, czy korona,
 • pozostałe niezbędne informacje dla pacjenta i proponowane pakiety zabiegów

Cały proces konsultacji koordynują przedstawiciele FlyMedica.

Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu następują ustalenia organizacyjne i formalne takie jak: ustalenie dogodnego terminu zabiegu, zakres pakietu czyli zakup biletu, wybór standardu hotelu, zakresu żywieniowego i podpisanie umowy. 

Przeszczep włosów – na jak długo wyjedziesz do Turcji?

przeszczep-włosów-w-turcji

Pobyt w Stambule trwa 4 dni, czyli 3 doby hotelowe. Lot do Stambułu trwa do 2,5 godzin. Po przylocie do Stambułu z lotniska pacjenta odbiera kierowca kliniki i zawozi go do hotelu. Jest to czas dla pacjenta na zameldowanie, kolację, wieczorny spacer i odpoczynek.

Przeszczep włosów – plan pobytu w Turcji:

Jeden dzień przeznaczony jest na zwiedzanie Stambułu, który jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie kierunkiem. Jest to największe miasto w Turcji. Położenie miejscowości zarówno w części europejskiej, jak i azjatyckiej, sprawia, że jest ono jedyną metropolią świata znajdującą się na dwóch kontynentach. Mnogość zabytków, gościnność mieszkańców, feeria barw na tradycyjnych tureckich bazarach zachęca do zwiedzania, poznania kultury i spróbowania niezwykle bogatej w aromaty kuchni tureckiej.  Z tego powodu nasi pacjenci często wydłużają pobyt w Stambule, przeznaczając więcej niż jeden dzień na zwiedzanie i odpoczynek, planując zabieg na koniec pobytu.

ile-kosztuje-przeszczep-wlosow-w-turcji
dr-serkan-aygin

Kolejny dzień pobytu to dzień konsultacji i zabiegu. W zależności od ilości przeszczepianych graftów zabieg trwa od 3 do 8 godzin. Pobyt w klinice zaczynamy od spotkania z opiekunem, który jest także tłumaczem. Na tym etapie następuje także osobiste spotkanie z Dr. Serkanem Ayginem, który ponownie i osobiście raz jeszcze konsultuje pacjenta. W tym momencie następuje ustalenie ostatecznego planu zabiegu co do ilości przeszczepianych mieszków włosowych, ustalenie linii włosów i ostateczne potwierdzenie metody zabiegu. Ponieważ w naszej klinice cena zabiegu nie zależy od ilości przeszczepianych graftów w razie potrzeby Dr. Serkan Aygin powiększa zabieg o ilości graftów właśnie Konsultacja odbywa się w obecności polskiego tłumacza. 

W klinice Dr. Serkana Aygina przeszczep włosów wykonuje się dwoma metodami:

 1. Metoda szafirowe FUE. Jest to obecnie najnowocześniejsza metoda przeszczepu włosów zastępująca micro FUE. Zastosowane w niej szafirowe ostrze powoduje bardziej precyzyjne pobranie i wszczepienie mieszków włosowych. Zdecydowanie skraca się czas gojenia i okres rekonwalescencji pacjenta. Metoda ta potwierdza podążanie kliniki za najbardziej innowacyjnymi metodami transplantacji włosów i ciągłe doskonalenie techniki przeszczepów.
 2. Metoda DHI. To nie tylko obietnica, ale także wyspecjalizowane zespoły i realnie wykonane zabiegi w Dr. Serkan Aygin Clinic. Metoda DHI polega na jednoczesnym pobraniu i wszczepieniu mieszków włosowych. Metoda DHI jest często stosowana w celu zagęszczenia włosów. 

Po uzupełnieniu dokumentacji o ankietę zdrowotną następuje niezbędne do zabiegu badanie krwi i przygotowanie do zabiegu. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Dr. Serkan Aygin wprowadził w swojej klinice wstępne znieczulenie bezigłowe tzw. sedację miękką. W obecności anestezjologa jest podawane znieczulenie, które powoduje, że podanie pacjentowi kolejnego – docelowego znieczulenia, a są to zastrzyki w miejsce przeszczepu, nie jest dla pacjenta odczuwalne. Zatem zabieg, jakim jest przeszczep włosów w Turcji w naszej klinice przebiega całkowicie bezboleśnie, a co za tym idzie także ograniczamy stres pacjenta.

FUE-ARTAS-czy-manualne-FUE

Po zabiegu transplantacji włosów pacjent otrzymuje niezbędne informacje i leki i zostaje odwieziony hotelu. Następnego dnia powraca do kliniki gdzie  się odbywa:

 • konsultacja lekarska,
 • zdjęcie opatrunków,
 • pierwsze mycie głowy po przeszczepie wraz z instrukcją jak to należy wykonać samodzielnie w domu,
 • kuracja zimnym laserem LLLT, dzięki któremu następuje szybsze gojenie, zmniejszenie opuchlizny i skrócenie okresu rekonwalescencji po zabiegu,
 • przekazanie pakietów medycznych zawierających kosmetyki pielęgnacyjne,
 • przekazanie certyfikatu przeszczepu włosów, będącego jednocześnie gwarancją na zabieg. Nasza klinika jako jedyna w Turcji potwierdza jakość wykonanego zabiegu gwarancją na zabieg. Taka gwarancja oznacza, że jeśli zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów, nie z winy pacjenta, klinika wykona bezpłatnie zabieg naprawczy.

Czwartego dnia pacjent wraca do Polski.

 
 

Opieka po przeszczepie włosów.​

W całym okresie rekonwalescencji i odrastania włosów tj. do 12 miesięcy po zabiegu pacjent ma do dyspozycji konsultantów z Flymedica. FlyMedica jest wyłącznym przedstawicielem Dr. Serkan Aygin w Polsce. Współpraca z kliniką trwa od 5 lat. Przez cały ten czas zorganizowaliśmy setki wyjazdów na przeszczep włosów do Turcji. Zobacz opinie naszych pacjentów TUTAJ.

Więcej informacji na czym polega i jak przebiega zabieg przeszczepu włosów w Turcji dowiecie się z filmów.

Klinika przeszczepów włosów w turcji

Kontrola po zabiegu.

Dzień po zabiegu pacjent poddawany jest kontroli w klinice. Tego samego dnia przeprowadzana jest terapia chłodnym laserem — LLLT. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Wykonujemy go w celu przyspieszenia gojenia i skrócenia okresu rekonwalescencji po zabiegu przeszczepu włosów. 
Również na tym etapie dostępny jest dla Państwa opiekun pacjenta oraz asystent online. Mogą Państwo w dowolnym momencie kontaktować się z nami i uzyskiwać odpowiedzi na wszystkie pytania związane ze zmianami, jakie zachodzą po zabiegu przeszczepu włosów. Konsultanci z FlyMedica pozostają do dyspozycji do 12 miesięcy po przeszczepie włosów. 

BEZPŁATNA
konsultacja lekarska

PROMOCJA

Jak odzyskać świetny wygląd i gęste włosy bez wydawania fortuny?

Sprawdź naszą aktualną ofertę promocyjną.