Przejdź do treści

Przeszczep włosów w Turcji

Efekty po przeszczepie włosów najlepiej pokazać na przykładach wykonanych zabiegów.

Dlatego prezentujemy galerię efektów przed i po przeszczepie włosów pacjentów, którzy skorzystali z 

zabiegu w naszej klinice.

Dr Serkan Aygin - Przeszczep włosów Turcja

Przeszczep włosów w Turcji skuteczną metodą na łysienie.

Problem łysienia dotyka coraz większy odsetek społeczeństwa. Składa się na to wiele czynników, które powodują, że struktura włosów staje się słabsza, a ich ilość systematycznie się zmniejsza. Już w wieku 20 lat osoby mogą dostrzec u siebie zmiany w wyglądzie swoich włosów.

Są one albo zniszczone, albo jest ich coraz mniej. Przeszczep włosów okazuje się jedynym skutecznym rozwiązaniem na uporanie się z problemem łysienia andorogenowego, dającym efekty satysfakcjonujące pacjenta. Transplantacja włosów polega na chirurgicznym pobraniu włosów z jednej partii ciała i wszczepieniu ich tam, gdzie są widoczne ubytki.

Należy zaznaczyć, że zabiegowi częściej poddają się mężczyźni, co wynika ze szkodliwego działania męskiego hormonu – dihydrotestosteronu (DHT).

Dla osiągnięcia bardziej spektakularnych efektów specjaliści opracowali nową metodę przeszczepiania włosów tj. metoda FUE (Follicular Unit Extraction). Technologia ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony pacjentów i z powodzeniem stosowana jest w Dr. Serkan Aygin Clinic od 2005 r.

Na czym polega zabieg transplantacji włosów?

Przeszczep włosów zaliczany jest do zabiegów medycyny estetycznej, jest to zabieg mikrochirurgiczny, który jest skuteczną i bezpieczną metodą na odzyskanie utraconych włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Zabieg transplantacji włosów wykonuje się przy niewielkiej interwencji chirurga transplantologa włosów.

Zabieg przeszczepu włosów jest skutecznym i trwałym rozwiązaniem dla mężczyzn cierpiących na łysienie typu męskiego, zwanego właśnie łysieniem androgenowym. Mieszki włosowe inaczej zwane graftami pobiera się od pacjenta z tzw. obszaru dawczego i przeszczepia w tzw. obszar biorczy. W klinice Dr. Serkana Aygina stosuje się dwie metody przeszczepu włosów, tj. przeszczep włosów metodą FUE i metodą DHI. Metoda FUE stosowana jest w najbardziej nowoczesnej technice, czyli szafirowe FUE. Zastosowanie narzędzi z szafirowym ostrzem powoduje bardzo precyzyjne nacięcia, co oznacza, że ranki są mniejsze, a to z kolei powoduje skrócenie okresu rekonwalescencji po zabiegu. Zabieg transplantacji włosów wykonujemy także u osób, które utraciły włosy w wyniku chorób lub wypadków.

Zabieg przeszczepu włosów w Turcji trwa średnio od 3 do 6 godzin. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dr. Serkan Aygin jako pierwszy opracował i wprowadził dodatkowo w swojej klinice bezigłowe znieczulenie tzw. miękką sedację, wykonywaną w obecności anestezjologa. Dzięki temu podanie znieczulenia miejscowego w obszarze zabiegu jest dla pacjenta całkowicie bezbolesne. Niewątpliwie ma to wpływ na poziom stresu pacjentów podczas zabiegu. O tym jak bezstresowy jest sam zabieg, niech świadczy fakt, że większość pacjentów zabieg przeszczepu włosów zazwyczaj przesypia. 
Podczas zabiegu są robione przerwy na odpoczynek lub spożycie napojów. Posiłek natomiast jest podawany dopiero po zabiegu transplantacji. Na każdym etapie pobytu w Turcji jak i podczas zabiegu pacjent może liczyć na pełne wsparcie personelu medycznego w tym polskiego opiekuna.

Po powrocie do Polski pacjent pozostaje pod naszą opieką do 12 miesięcy po zabiegu. W tym czasie pozostajemy do dyspozycji w zakresie pytań i konsultacji. Wspólnie obserwujemy poszczególne etapy po przeszczepie włosów w Turcji. 

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji?

Przeszczepy włosów w Turcji wykonywany już od wielu lat. Turcja jest jednym z najbardziej popularnych i zaufanych kierunków turystyki medycznej i nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego że doświadczenie lekarzy w Turcji jest nieporównywalne z resztą świata.

W ciągu kilkunastu lat działalności w samym sercu Stambułu, w klinice Dr Serkana Aygina zostały przeprowadzone tysiące zabiegów przeszczepów włosów u kobiet i mężczyzn z całego świata. W 2019 roku Klinika Dr Serkana Aygina zdobyła tytuł „Najlepszej Placówki Turystyki Medycznej” podczas VIII edycji Nagród Turystyki Zdrowotnej.

W tym samym roku dr Serkan Aygin zdobył, także tytuł najlepszego chirurga transplantacji włosów w Europie.

Tak wykonujemy zabiegi przeszczepu włosów u kobiet.

Choć większość pacjentów przeszczepu włosów to mężczyźni, jednak coraz więcej kobiet interesuje się transplantacją włosów,  jako rozwiązaniem na odzyskanie lub zagęszczenie włosów. Kobiety zazwyczaj decydują się na transplantację włosów w celu obniżenia linii włosów lub dodania im objętości.

Z reguły większość pacjentów wraca do pracy po kilku dniach. Ponadto, zalecamy dodatkowy tydzień zwolnienia w pracy pacjentom, którzy są narażeni w pracy na urazy głowy lub działanie pyłu czy słońca.

Szczegóły zaleceń po zabiegu otrzymasz w klinice, natomiast więcej na ten temat przeczytaj tutaj https://flymedica.pl/przeszczep-wlosow-zalecenia-po-zabiegu/ 

Nie zalecamy ścinania włosów przed zabiegiem przeszczepu włosów, ponieważ lekarz podczas konsultacji, będzie mógł uzyskać więcej informacji i lepiej ocenić stan utraty włosów.

Po konsultacji wszystkie potrzebne zabiegu jak ścięcie, podcięcie czy zgolenie włosów zostanie wykonane w klinice.

Transplantacja włosów jest wykonywana w znieczulenia miejscowym, co oznacza, że nie będziesz odczuwał żadnego bólu. Od 2019 roku dla zwiększenia komfortu pacjentów podczas przeszczepu włosów Klinika Dr. Serkan Aygin przeprowadza zabiegi z zastosowaniem tzw. sedacji. Przy zastosowaniu sedacji, pacjent pozostaje przytomny, ale nie odczuwa żadnego bólu, nie poczuje momentu pobierania przeszczepów, tworzenia strefy przeszczepu ani procesu transplantacji. Cała procedura przebiega bezboleśnie i komfortowo i w obecności anestezjologa.

Wyjazd zaplanowany jest na 4 dni tj. 3 noce w hotelu. W ramach wybranego pakietu zapewniamy hotel cztero- lub pięciogwiazdkowy. Pierwszy dzień przyjazdu: zakwaterowanie, kolacja. Drugi dzień pobytu zaplanowany jest na zwiedzanie, trzeci dzień to dzień zabiegu. Kolejnego dnia następuje konsultacja, zdjęcie opatrunków, pierwsze mycie głowy i przekazanie wszystkich zaleceń.

Kwalifikacja do zabiegu przeszczepu włosów jest bezpłatna i wykonywana online. Dr. Serkan Aygin osobiście konsultuje każdego pacjenta. Po konsultacji otrzymujecie Państwo ocenę zabiegu – proponowaną ilość przeszczepionych graftów, a także pełną ofertę cenową.

Po zdecydowaniu się na zabieg i przyjeździe do kliniki następuje osobista konsultacja z Dr. Serkanem Ayginem. Lekarz dokonuje ponownej oceny i potwierdza wstępnie ustalony zakres lub dokonuje korekty zakresu zabiegu. Istotne zatem jest fakt, że koszt zabiegu w naszej klinice nie zależy od ilości przeszczepianych mieszków włosowych, ponieważ podczas osobistej konsultacji doktor może zwiększyć zakres zabiegu i nie będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami po stronie pacjenta.

Przeszczep włosów Turcja

Etapy zabiegu

Więcej informacji na czym polega i jak przebiega zabieg przeszczepu włosów w Turcji dowiecie się z filmów.

Klinika przeszczepów włosów w turcji

Kontrola po zabiegu.

Dzień po zabiegu pacjent poddawany jest kontroli w klinice. Tego samego dnia przeprowadzana jest terapia chłodnym laserem — LLLT. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Wykonujemy go w celu przyspieszenia gojenia i skrócenia okresu rekonwalescencji po zabiegu przeszczepu włosów. 
Również na tym etapie dostępny jest dla Państwa opiekun pacjenta oraz asystent online. Mogą Państwo w dowolnym momencie kontaktować się z nami i uzyskiwać odpowiedzi na wszystkie pytania związane ze zmianami, jakie zachodzą po zabiegu przeszczepu włosów. Konsultanci z FlyMedica pozostają do dyspozycji do 12 miesięcy po przeszczepie włosów. 

PODKLAD PIONOWY 3

BEZPŁATNA
konsultacja lekarska

PROMOCJA

Jak odzyskać świetny wygląd i gęste włosy bez wydawania fortuny?

Sprawdź naszą aktualną ofertę promocyjną.